Çözüldü BIOS pilini çıkartıp taktıktan sonra ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rhaelva

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayardaki BIOS'u resetlemek için böyle bir yola başvurdum ve bilgisayar artık açılmıyor. RAM'leri sildim ekran kartını takıp çıkarttım değişen hiçbir şey yok fanlar dönüyor fakat ekran gelmiyor. Ne yapmalıyım?
Anakartta herhangi bir görüntü sağlayabilecek port yok. Sistem imzamdaki sistem değil.

Çözüm
PC'nin power tuşuna bir kaç kez bas. Daha sonra PSU kapat tekrar aç. BIOS sıfırlandığı için yaşıyorsun bu sorunu.
Aynı şey bana da olmuştu. Babam benim PC'nin şifresini hatırlayamayınca bu işleme başvurmuş. Tamirciye götürdüğümde ekran kartı yandı dedi ve değiştirdi. Aynısı olmuş olabilir.

Kablolu klavye varsa num lock ve caps lock tuşlarına basın LED'leri yanıyor mu kontrol edin.
Işıklı klavye ve mousem var bilgisayar açılınca yanıyorlar fakat bir süre sonra sönüyorlar sonra yine yanıyorlar ve şu an bunu yazarken sönmüyorlar hep yanıyorlar num tuşu caps tuşu çalışıyor.
Bir de bilgisayar açılırken harddiskten çok değişik gürültülü bir ses geliyor.
PC'nin power tuşuna bir kaç kez bas. Daha sonra PSU kapat tekrar aç. BIOS sıfırlandığı için yaşıyorsun bu sorunu.
Dediğiniz şeyi yaptım artık mouse ve klavye yanmıyor. Ekran gelmedi.

Dediğiniz şeyi yaptım artık mouse ve klavye yanmıyor. Ekran gelmedi.
Tekrar kapatıp açın. Eğer HDMI kablosunu da doğru şekilde takmışsanız sorununuz düzelecektir.
Bu arada BIOS pilinin ömrü bitmiş olabilir. Sıfırlanınca gücü yetemiyor olabilir. Ölçme şansınız varsa ölçebilir misiniz? 3 volta yakın çıkması gerek.

Tekrar kapatıp açın. Eğer HDMI kablosunu da doğru şekilde takmışsanız sorununuz düzelecektir.
Bu arada BIOS pilinin ömrü bitmiş olabilir. Sıfırlanınca gücü yetemiyor olabilir. Ölçme şansınız varsa ölçebilir misiniz? 3 volta yakın çıkması gerek.
Senin dediğin o şeyi yarım yamalak yapmıştım şimdi denedim tekrardan oldu çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı