BIOS RAM DOCP Ayarı

ALF07

Centipat
Selamlar,

Uzun zamandır 8 yıllık laptop ımı hayata döndürmeye çalışıyorum ancak yaşlılıktan dolayı biraz direniyor. :)

Son zamanlarda yüksek performansa aldığımda oyunlarda otomatikman ısınıp kapanıyordu. Aklımda uzun zamandır fanı temizlemek ve termal macunu değiştirmek vardı.
Ancak kıbrısta olduğumdan ötürü ve malum sebeplerden dolayı termal macun bulamadım. Fakat fanı komple temizledim bu arada termal macun kısımlarını hiç açmadım. Şu an, fan boşluğundan hava bile vermeyen laptop resmen hava püskürtüyor. Oldukca kirlenmişti.

Ben tabi tatmin olmadığımdan userbenchmark ile laptop ı tarattım ve çoğu aygıt normal olmakla birlikte şöyle bir uyarı aldım. Biri aydınlatırsa çok memnun olurum.

''Potansiyelinin altında performans (8 inci persentil) - Bir çift + kanal XMP BIOS profil etkin olduğundan emin olun '' How to enable xmp/docp

Pc özellikleri: Toshiba satellite l750d
-AMD A6-3420M APU 1.50ghz 4 .çekirdek 64 bit islemci windows 8.1 pro
-AMD Radeon HD 6520G 512 MB ve AMD Radeon HD 7400m series 512 MB çift ekran kart
-6 gb ram
-640 gb hdd

Bu arada amacım oyun oynamak ve bu özelliklerle pes 2019 dahil düşük kalitede oynayabiliyorum. Hatta efootbal pes 20 ve fifa 20 demoyuda oynayabiliyorum ufak takılmalarla. Cs 1.6 asıl oyunum ve fps 90-100 arası değişiyor yüksek performansta ancak dediğim gibi ısınıp kapanma sorunu var.

Not: Pc ile ilgili önerilere açığım. Çöpe at hariç :)

Yeni konular

Geri
Yukarı