BIOS SSD'yi görmüyor

Neueste

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam. Yeni bir SSD aldım ve içine Windows'u kurdum. BIOS'a girdiğimde ise hard disk: Windows Boot Manager olarak gösteriyor. Sizce bu durum normal mi?
Not: Sistemimde eskiden bir HDD vardı ama şu an yok yani söktüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun yok. Öyle görünmesi gerek.
Sağolun hocam çok teşekkürler.
Birde bazen SSD o kadar yavaşlıyor ki hız kb/s le düşüyor ve Windows falan açılırken hata veriyor. Sizce bu durum SATA kablosu arızalı olmasından olabilir mi zaten eski bir kablo.
Sorunu çözmek için SATA kablosunu anakarttan çıkarıp tekrar takıyorum ve düzeliyor.

Bios aslında ssd'yi görüyor uefi modda windows kurduğun için Windows Boot Manager olarak gösteriyor sorunun cevabi sende yani 🙂 gayet normal sorun yok

hdsentinel yada disk üreticisinin kendi orijinal diagnostic programı ile diskin durumunu bile görebilirsin

Bios aslında ssd'yi görüyor uefi modda windows kurduğun için Windows Boot Manager olarak gösteriyor sorunun cevabi sende yani 🙂 gayet normal sorun yok

hdsentinel yada disk üreticisinin kendi orijinal diagnostic programı ile diskin durumunu bile görebilirsin
Hocam birde bazen SSD o kadar yavaşlıyor ki hız kb/s le düşüyor ve Windows falan açılırken hata veriyor. Sizce bu durum SATA kablosu arızalı olmasından olabilir mi zaten eski bir kablo.
Sorunu çözmek için SATA kablosunu anakarttan çıkarıp tekrar takıyorum ve düzeliyor.
Olma ihtimali var, HD Tune programı ile Health sekmesini paylaşın. Kablo ile alakalı mı bakarız.
Tamam hocam programı nereden indirebilirim link atabilir misiniz?

Hocam bir de bazen SSD o kadar yavaşlıyor ki hız kb/s le düşüyor ve Windows falan açılırken hata veriyor. Sizce bu durum SATA kablosu arızalı olmasından olabilir mi zaten eski bir kablo.

Disk ureticisinin orijinal diagnostic programi ile diskin saglik durumuna bakalim sonra hdsentinel, veya HD Tune ile okuma yazma testine alıp okuma yazma grafisi + başlangıç okuma yazma degeri, bitiş okuma yazma değerine göre net bir şeyler söyleyebilirim

ama eğer imkânın varsa hiç uğraşma sata kablosu bir tane iste ve değiştir bu kıl bir sorun grafik+ okuma yazma hızına göre konuşmak bile peşin hükümlü konuşmak olur kafadaki şüpheyi silmek için değiş gitsin zaten ucuz bişey

Disk ureticisinin orijinal diagnostic programi ile diskin saglik durumuna bakalim sonra hdsentinel, veya HD Tune ile okuma yazma testine alıp okuma yazma grafisi + başlangıç okuma yazma degeri, bitiş okuma yazma değerine göre net bir şeyyler söyleyebilirim.

Diskim Seagate barrucuda 120 250 GB bir driverı nı bulamadım hocam.
Hocam pro versiyonunu mu indireyim yoksa normal verisyonunu mu?

Tekrar yazıyorum eğer imkânın varsa hiç uğraşma sata kablosu bir tane iste ve değiştir bu kıl bir sorun grafik+ okuma yazma hızına göre konuşmak bile peşin hükümlü konuşmak olur kafadaki şüpheyi silmek için değiş gitsin zaten ucuz bişey bu arada sata poweri 5v molex ten dönüştürerek değil direk powersupply'den aldığın sata power çıkışından diske bağla

Yeni konular

Geri
Yukarı