BIOS SSD'yi görmüyor

Neueste

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam. Yeni bir SSD aldım ve içine Windows'u kurdum. BIOS'a girdiğimde ise hard disk: Windows Boot Manager olarak gösteriyor. Sizce bu durum normal mi?
Not: Sistemimde eskiden bir HDD vardı ama şu an yok yani söktüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk ureticisinin orijinal diagnostic programi ile diskin saglik durumuna bakalim sonra hdsentinel, veya HD Tune ile okuma yazma testine alıp okuma yazma grafisi + başlangıç okuma yazma degeri, bitiş okuma yazma değerine göre net bir şeyler söyleyebilirim

ama eğer imkânın varsa hiç uğraşma sata kablosu bir tane iste ve değiştir bu kıl bir sorun grafik+ okuma yazma hızına göre konuşmak bile peşin hükümlü konuşmak olur kafadaki şüpheyi silmek için değiş gitsin zaten ucuz bişey
Evet hocam bende öyle düşünüyorum değişeceğim. Anakartım da bir sorun olma ihtimali var mı acaba ?
Tekrar yazıyorum eğer imkânın varsa hiç uğraşma sata kablosu bir tane iste ve değiştir bu kıl bir sorun grafik+ okuma yazma hızına göre konuşmak bile peşin hükümlü konuşmak olur kafadaki şüpheyi silmek için değiş gitsin zaten ucuz bişey bu arada sata poweri 5v molex ten dönüştürerek değil direk kasanın sata power çıkışından diske bağla
Hocam dönüştürerek bağlamak zorundayım çünkü sabitlediğim yere mesafe yetmiyor o yüzden mecbur olarak 15 pinli sata power kablosunu uzatan bir kablo kullanıyorum

Bununda çözümü kolay bugün en dandik anakart'ta bile en az 2 sata portu oluyor diğer port'a takıp dene ama diğer sata aygıtını eski porta bağlama tek diskin olsun
Tamam hocam gerçekten içimi rahatlattınız bu aralar hiç bir işim rast gitmiyordu bu SSD yi ne zamandan beridir almak istiyordum. Şimdi bu olaylar oluncada sinir küpüne dönüştüm. SATA 3 kablo olarak bunu almayı düşünüyorum:Alfais 5002 Sata 3.0 Kablo Hdd Harddisk Ssd Sata3 Data Kablosu: Amazon.com.tr Hangi ucunu anakarta takmalıyım acaba?

Evet hocam bende öyle düşünüyorum değişeceğim. Anakartım da bir sorun olma ihtimali var mı acaba ?

Hocam dönüştürerek bağlamak zorundayım çünkü sabitlediğim yere mesafe yetmiyor o yüzden mecbur olarak 15 pinli sata power kablosunu uzatan bir kablo kullanıyorum
bak bu da bir sorun bu dönüştürücülerin çoğu dandik kaliteli bir dönüştürücü de kullanman gerekiyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bununla ilgili " ismailTPC_Hastanesi çok güzel bir video yayınlamış selam olsun burdan
Tamam hocam gerçekten içimi rahatlattınız bu aralar hiç bir işim rast gitmiyordu bu SSD yi ne zamandan beridir almak istiyordum. Şimdi bu olaylar oluncada sinir küpüne dönüştüm. SATA 3 kablo olarak bunu almayı düşünüyorum:Alfais 5002 Sata 3.0 Kablo Hdd Harddisk Ssd Sata3 Data Kablosu: Amazon.com.tr Hangi ucunu anakarta takmalıyım acaba?
Düz ucu anakarta L şeklinde olan uç ise diske bağlanır amazon ile uğraşma hepsiburada,n11 gibi yerlerden hem kaliteli bir sata power hemde data kablosu sipariş et özellikle dandik sata power kablosu diske bile zarar verir

bak bu da bir sorun bu dönüştürücülerin çoğu dandik kaliteli bir dönüştürücü de kullanman gerekiyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bununla ilgili " ismailTPC_Hastanesi çok güzel bir video yayınlamış selam olsun burdan

Düz ucu anakarta L şeklinde olan uç ise diske bağlanır amazon ile uğraşma hepsiburada,n11 gibi yerlerden hem kaliteli bir sata power hemde data kablosu sipariş et özellikle dandik sata power kablosu diske bile zarar verir
Amazondan sipariş vermemin sebebi aynı günde gelmesi. Dediğiniz gibi eğer yer olursa birde direk satadan gelen kablo ile deneyeceğim hocam. Bu arada aldığım uzatma kablosuda bu:Vention Sata Power Kablo Siyah Premium Sata Güç Kablosu Fiyatları ve Özellikleri

Amazondan sipariş vermemin sebebi aynı günde gelmesi. Dediğiniz gibi eğer yer olursa birde direk satadan gelen kablo ile deneyeceğim hocam. Bu arada aldığım uzatma kablosuda bu:Vention Sata Power Kablo Siyah Premium Sata Güç Kablosu Fiyatları ve Özellikleri
Marka olarak sarf grupta digitus öneririm piyasada hep gezen çok iyi olmayan ama is görür seviyede birşey istersen ise s-link frisby ve dark önerebilirim. alırken puanlamalara ve yorumlara bakman daha doğru bir secim yapmanı sağlayacaktır normalde biz alırken mıknatısla falan test ediyoruz bakir oranına göre aslında markadan çok test ile almak lazım ama kısıtlamadan dolayı bunu yapman zor

Marka olarak sarf grupta digitus öneririm piyasada hep gezen çok iyi olmayan ama is görür seviyede birşey istersen ise s-link frisby ve dark önerebilirim. alırken puanlamalara ve yorumlara bakman daha doğru bir secim yapmanı sağlayacaktır normalde biz alırken mıknatısla falan test ediyoruz bakir oranına göre aslında markadan çok test ile almak lazım ama kısıtlamadan dolayı bunu yapman zor
Aldığım ürün aslında fena değil hocam bu kalsa bir sorun olur mu bir daha iade etmek falan istemiyorum direk artık kullanmak istiyorum.

Tamamdır hocam. Peki sizce yeni SATA 3 kablosunu takınca Windows'a tekrardan format atmalı mıyım?

Zorunlu değil. Hatta temiz kurulum yapmanın yeni kablo ile bağlantısı bile yok ama benim görüşümü soruyorsan eğer temiz Windows kurarsan ve driverlari orijinal sitelerinden yüklersen güzel ve temiz bir sistem olur. Temizlik her zaman iyidir 🙂

Zorunlu değil hatta temiz kurulum yapmanın yeni kablo ile bağlantısı bile yok ama benim görüşümü soruyorsan eğer temiz Windows kurarsan ve driverlari orijinal sitelerinden yüklersen güzel ve temiz bir sistem olur temizlik her zaman iyidir 🙂

Bu arada KMSpico ve diğer crack programlarindan uzak duruyoruz. Temiz Retail Windows ve Office Key'i satın alıyoruz. Anti virüs ya Free kullan ya da lisanslı satın al, crack kullanma 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı