BIOS üzerinden RAM frekansını arttırdıktan sonra görüntü gelmiyor

Systemhackeds

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba kıymetli arkadaşlar.
Tuff B450 Gaming Plus bir anakartım var geçen sene bir RAM OC yaptım gayet RAM'in müsaade ettiği şekilde PC açıldı kullandım bir süre sonra eski değerine aldım.
Şu sıralar biraz yoğun kullanımından dolayı yine PC yapmak istedim dün gece direkt BIOS açıldığı gibi sol orta kısımda bulunan profil ayarlarından yine 3466Hz seçtim görüntü gitti bir daha gelmedi.
BIOS pilini tak çıkar yapayım dedim BIOS sıfırlasın sıfırlamadı.
RAM'lerden bitanesi mi arızalandı acaba dedim çeşitli slotlar da RAM'leri tek tek denedim görüntü alamadım.
O şekil de bıraktım gece BIOS pilini çıkartıp akım boşalsın dedim sabah yine aynı.
Jumper olayını yaptım yine görüntü alamadım.
Anakartta flash back tuş özelliği yok, anakart üzerinde mekanik olarak flashback özelliği olmayan kartlarda flashback atılabilir mi BIOS nasıl sıfırlıyabilirim bu durumda çok video araştırdım soruma net bir cevap yok bir bilen ustalar yardımcı olursa çok memnun olurum iyi sosyaller 🥺

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar BIOS yazılabilir ama bunun için de cihaz ve tecrübe lazım. En kötü ihtimalle servisi halleder.

Ne tür bir cihazla BIOS yazılır tekrar hocam bunun üzerine?
Hocam bunu sizin yapmanız daha kötü sonuçlar doğurur. Anakartı bile yakabilirsiniz. Ve bu da geri dönüşü olmayan bir sonuç. O yüzden bilen birisine yaptırın.

Evime en yakın noktadaki bilgisayarcıya götürdüm çipseti arıza yapmış dedi yener hocam acaba direk ASUS ana servise mi gitsem?

Hocam bunu sizin yapmanız daha kötü sonuçlar doğurur. Anakartı bile yakabilirsiniz. Ve bu da geri dönüşü olmayan bir sonuç. O yüzden bilen birisine yaptırın.

Çok teşekkür ediyorum öğütün için hocam gözüm kesmiyor 😄

Tamam hocam çok teşekkür ederim ilgi alakan desteğin için.

Edit: Şu an monitore görüntü gelmemeye devam ediyor ama TeamViewer ile bağlanınca görüntü alıyorum bilgisayardan BIOS'a girmeden Windows üzerinden acaba BIOS yükliyebilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı