BIOS Update işleminden sonra anakartta EZ Debug LED (CPU) sabit yanıyor

Emre_8K

Decapat
Evet arkadaşlar dün Windows Update'i yaptım ilk olarak sonra anakartımın BIOS'unu güncelledim. BIOS güncellemesinden sonra Debug ledlerinden CPU LED'i sabit yanıyor.
Açıkçası Update işlemini başlattıktan sonra (BIOS ) %66'ya kadar geldi ondan sonra kafamı çevirdim kalktım masadan. Yaklaşık 7 - 8 saniye sonra PC kapandı aniden ama yeniden başlamadı anakartta CPU LED'i yanmaya başladı. Kapattım PC'yi başlatma butonundan BIOS resetleme denedim başarısız oldum, BIOS pilini çıkardım yine başarısız oldum, işlemciyi çıkardım soketi kontrol ettim işlemciyi kontrol ettim ve peçete ile sildim işlemci pinlerini ama sonuç aynıydı ve son olarak RAM bellekleri teker teker her slotta denedim sonuç aynı (ATX 12v kablosuna elektrik geliyor o nu kontrol ettim sorun yok). Fark ettiğim kadarıyla işlemci ısınmıyordu bile.
BIOS back flash gibi bir özellil anakartımda yok gördüğüm kadarıyla ama BIOS back flash diye bir seçenek görmüştüm daha önce BIOS'ta ve açıktı.
Kısacası anakartı mı BIOS back flash ile kurtarabilir miyim? yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Sistemim;
MSI MAG Z490 Tomahawk.
i5 10600KF işlemci.
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB CL 16 3200MHz RAM bellek.
Adata Spectrix S40G 256 GB M.2 SSD.
MSI GTX 1660 Super Gaming X ekran kartı.
FSP Hydro k 700W PSU.

Lazım olur diye;
BIOS'u aşağıdaki altı çizili sürüme güncelliyordum ve Update başlamadan önce bir pop-up geldi ve "Celeron XXXX, Pentium Gold gxxxx is not supportted " dedi ve kabul ettim.

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleme:
Muhtemelen kurtarırsın ama anlamadığım kısım bilgisayarın BIOS update esnasında mi kapandı?

Görmemişim, özür dilerim. İşlemciniz Pentium olmadığına göre bu bir sıkıntı yaratmaz. BIOS güncelleme sırasında minik bir kesinti bile sıkıntı yaratabilir. Şimdi BIOS'a girmeyi deneyin. Girilmiyor mu? @Yener K.

Açıkçası hiçbir şey olmuyor arka USB portlarına güç dahi gelmiyor ve görüntüden bahsetmiyorum bile.( hiçbir şekilde görüntü yok )
Muhtemelen kurtarırsın ama anlamadığım kısım bilgisayarın BIOS update esnasında mi kapandı?
Ben de bilmiyorum yazdığım gibi %66 yazıyordu en son masadan ayrılmadan önce sonra bir anda kapandı ver geri açılmadı açıkçası kapanmış olabileceğinden şüpheleniyorum ben de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası hiçbir şey olmuyor arka USB portlarına güç dahi gelmiyor ve görüntüden bahsetmiyorum bile.( hiçbir şekilde görüntü yok )

Bende bilmiyorum yazdığım gibi %66 yazıyordu en son masadan ayrılmadan önce sonra bir anda lapandı ver geri açılmadı açıkçası kapanmış olabiliceğinden şüpheleniyorum bende.

Yanlışlıkla sarsılma sırasında kapandıysa veya güc kesintisi olduysa, büyük ihtimallle brick yani kullanılamaz hale gelmiştir. Garanti var ise garantiye gönderin.

Yanlışlıkla sarsılma sırasında kapandıysa veya güc kesintisi olduysa, büyük ihtimallle brick yani kullanılamaz hale gelmiştir. Garanti var ise garantiye gönderin.

Garanti işlemi nereden baksan 1 ya da 2 ay sürecek garantiye yollamadan yapabileceklerimi bulmaya çalışıyorum ama yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı