Çözüldü BIOS Update sonrası ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HyportHeymia

Kilopat
Daha fazla  
Bugün Windows 10 için lisans anahtarı satın aldım hazır almışken temiz kurulum yapayım dedim. Format attıktan sonra lisans anahtarımı girdim sonrasında Driver'ları kurdum. En son BIOS Update yapayım dedim. USB'yi FAT32'de biçimlendirdim. Anakartın sitesinden en son çıkan BIOS sürümünü indirip Rar'dan çıkartıp USB'ye attım. BIOS'a girip M-Flash'e tıklayıp USB'de ki BIOS sürümünü seçtim ve kuruluma başladım. %100 olunca kendisi reset attı sonra ekrana görüntü gelmedi bir süre sonra kendisi tekrar reset attı yine görüntü gelmedi sonra bir reset daha attı yine görüntü gelmedi ve öylece kaldı ekrana görüntü gelmiyor. Çözüm olarak BIOS pilini çıkartıp taktım ama olmadı daha sonra anakart klavuzuna baktım. CMOS reset jumperı jbat1'i kısa devre edin diyordu. Onu da yaptım ama hala siyah ekran sorunum devam ediyor. Başka ne yapabilirim?

Anakartım MSI B250M Bazooka ve monitörüm VGA destekliyor o yüzden Display Port aktif dönüştürücü kullanıyorum. Acaba BIOS'un yeni sürümü buna izin vermiyor olabilir mi? Evde PC'yi başka bir cihaza bağlayabileceğim TV ya da monitör de yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Konuyu biraz hortlatmışsınız. Ben sorunu nasıl çözdüğümü yazdım. Kendi fikrim de şu yönde Dark'ın VGA-Display Port aktif dönüştürücüsünü kullanıyorum. Bu yüzden ne zaman ekran kartına güncelleme yapsam, BIOS güncellemesi yapsam sistem kendini yeniden başlattığında görüntü vermiyor. Bu sorunu hep HDMI porttan 2. bir ekran bağlayarak çözüyorum.
Ekran kartını çıkartın, BIOS pilini de sökün-takın ve ekran kablosunu anakarta takın.

Yaptım ama hala açılışta siyah ekran veriyor.
Perşembe günü MSI'ın yetkili servisi ile görüştüm ve aynı gün anakartımı onlara gönderdim. Cuma günü teslim alındığı ile ilgili bir bilgi mesajı aldım ama hiçbir şekilde arayıp bilgi almadılar. Cumartesi günü ise kargo geldi ve anakartınızda bir problem yok, görüntü alındı, BIOS en son sürümde, Windows testleri yapıldı diye rapor yazılmış. Kasayı geri topladım ama görüntü alamadım ve problemin ekran kartından kaynaklandığını düşündüm. Daha sonra yan komşudan rica edip kasayı HDMI portundan televizyona bağlayıp görüntü almaya çalıştım ve görüntüyü aldım. İşletim sistemi yeni kurulduğundan sistem başlangıç onarmaya düşüyordu sanırım ondan dolayı görüntü alamadım kendi monitörümde. Televizyona bağlı iken BIOS'a girebiliyordum ama kendi monitörüme bağlı iken BIOS ekranı gelmiyor ve siyah ekranda kalıyor. Monitörüm VGA destekli ve RX480 ekran kartım var. DisplayPort aktif dönüştürücü kullanıyorum bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadım. BIOS dönüştürücüye mi izin vermiyor yoksa bunun bir ayarı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını söküp VGA ile direk anakart üzerinden görüntü almaya çalışın olmaz ise düşük bir ihtimal kısa devre vb. sebepten harddisk zarar görmüş olabilir başka bir harddisk ile dene BIOS ekranında format flashı ile başlatmayı dene PC.

Konuyu biraz hortlatmışsınız. Ben sorunu nasıl çözdüğümü yazdım. Kendi fikrim de şu yönde Dark'ın VGA-Display Port aktif dönüştürücüsünü kullanıyorum. Bu yüzden ne zaman ekran kartına güncelleme yapsam, BIOS güncellemesi yapsam sistem kendini yeniden başlattığında görüntü vermiyor. Bu sorunu hep HDMI porttan 2. bir ekran bağlayarak çözüyorum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı