BIOS'a girilmiyor ve bilgisayar sıfırlanmıyor

GOLDENPATH

Hectopat
Artık kafayı yeme noktasına geldim. Denemediğim şey kalmadı. Windows 10'a sahibim. Bilgisayarımı sıfırlamak istedim ama her ne olduysa yapamıyorum, denemediğim şey kalmadı. BIOS'a giremiyorum. Güvenli modda Rufus ile yazdığım ISO dosyasını görmüyor. Akla gelebilecek her şeyi denedim. Ne olur yardım edin...

Artık kafayı yeme noktasına geldim. Denemediğim şey kalmadı. Windows 10'a sahibim. Bilgisayarımı sıfırlamak istedim ama her ne olduysa yapamıyorum, denemediğim şey kalmadı. BIOS'a giremiyorum. Güvenli modda Rufus ile yazdığım ISO dosyasını görmüyor. Akla gelebilecek her şeyi denedim. Ne olur yardım edin...
Telaşlanmayın. Durumu analiz etmek için öncelikle bilgisayarınızın güç düğmesiyle bilgisayarınızı normal bir şekilde açın. Eğer siyah ekranda kalırsa yani ekran gelmezse yarım saat kadar bilgisayarınızı açık bırakın. Eğer yarım saat veya 15 dk. sonra (tam süre belli değil) bilgisayar kendini kapatırsa BIOS'nuz çökmüş demektir. Eğer BIOS çökmüş ise öncelikle bilgisayarının özelliklerini yazman gerek.

Telaşlanmayın. Durumu analiz etmek için öncelikle bilgisayarınızın güç düğmesiyle bilgisayarınızı normal bir şekilde açın. Eğer siyah ekranda kalırsa yani ekran gelmezse yarım saat kadar bilgisayarınızı açık bırakın. Eğer yarım saat veya 15 dk. Sonra (tam süre belli değil) bilgisayar kendini kapatırsa BIOS'nuz çökmüş demektir. Eğer BIOS çökmüş ise öncelikle bilgisayarının özelliklerini yazman g
Telaşlanmayın. Durumu analiz etmek için öncelikle bilgisayarınızın güç düğmesiyle bilgisayarınızı normal bir şekilde açın. Eğer siyah ekranda kalırsa yani ekran gelmezse yarım saat kadar bilgisayarınızı açık bırakın. Eğer yarım saat veya 15 dk. Sonra (tam süre belli değil) bilgisayar kendini kapatırsa BIOS'nuz çökmüş demektir. Eğer BIOS çökmüş ise öncelikle bilgisayarının özelliklerini yazman gerek.

Aslında sorun bilgisayarımın açılmamasında değil hatta şu an bunun üzerinden yazıyorum sorun şu ki ben bilgisayarımı ne kendi ayarlarından ne orijinal indirdiğim ISO dosyasından ne de Windows'un kendi sitesindeki medicreationtoll ile sıfırlayabiliyorum yani resmen kitlendim kaldım denemediğim şey kalmadı BIOS'a giremiyorum dediğim gibi sistemim:
Intel Core i5-2500 CPU 3.30GHz 3.29GHz
8 GB RAM.
GTX1050 Ti
Windows 10 Home.
Bildiğim bunlar.
Kendine güvenen yazılımcılar bana yardım edebilir :)
Girerken bir şifre istiyor mu?

Yok hayır.

Hayır maalesef. Ama msinfo32 ile BIOS sürümümde şu yazıyor American Megatrends ınc. 4.6.5, 9.02.2017

BIOS modu ise UEFI yazıyor.
Anlayamadım durumu. BIOS'a girebliyorsunuz ama Boot edebiliyorsunuz. Ayrıca anakartınızın modelini neden yazmadınız?

Nasıl öğrenebilirim onu.
Anlayamadım durumu. BIOS'a giremiyorsunuz ama Boot edebiliyorsunuz. Ayrıca anakartınızın modelini neden yazmadınız?

Hayır BIOS'a giremiyorum.
Anlayamadım durumu. BIOS'a giremiyorsunuz ama boot edebiliyorsunuz. Ayrıca anakartınızın modelini neden yazmadınız?
To be filled by O.E.M. yazıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı