Çözüldü BIOS'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yuceXx52

Picopat
Daha fazla  
İkinci işletim sistemi olarak Windows 8.1 kuracağım BIOS'a girip format USB'sini Boot olarak seçeceğim ama BIOS'a hiçbir şekilde giremiyorum. Del tuşuna basıyorum ekran atlıyor gibi olup Windows geliyor.

Çözüm
Hızlı başlatma seçeneğini kapattım sol üstte alt tire 2 kere yanıp sönüyor ve Windows geliyor
Windows geliyor delete tuşuna bastığımda ekran atlıyor BIOS girmeden Windows geliyor

Kablo derken, hangi kablolar?
Aynı probleme benzer bir şey yaşamıştım. Asus B350M-K ile. Boot ekranı marka logosu falan görünmeden direkt Windows'u başlatıyordu. Ne denediysem olmadı. Asus EZ Update ile BIOS güncellediğimde düzeldi. Gigabyte için böyle bir yazılım varsa denemende fayda var.

Windows açılıyorsa, yeniden başlatma seçeneğinden önce Shift tusuna basılı tut ve yeniden başlat (elini tuşdan çekme) karşına onarım menüsü gelmesi lazım.
Sorun gidere tıkla, resimde gördüğün UEFI donanım yazılım yerine tıkla bilgisayar kendi BIOS'a giricekdir. BIOS'a girince Fast botu kesinlikle kapat

Ben UEFI'ye giremiyorum demedim BIOS'a giremedim dedim o özellik UEFI'lerde geçerli

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı