BIOS'a girilmiyor

Padey

Hectopat
Daha fazla  
Anakart ve İşlemcimi değiştirdim. BIOS'la ilgili hiçbir şey göremiyorum. Boot ekranı bile yok. Başlatma tuşuna basıyorum DP Bağlantısı yok yazısı çıkıyor. SSD olmasına rağmen 1 dakikalık siyah ekrandan sonra aniden masaüstünü görüyorum. Resetleyip sürekli delete yapıyorum, ekrana görüntü saatlerce beklememe rağmen gelmiyor ve DP bağlantısı yok yazıyor. Numlock ve Capslock'a bastığımda klavye tepki veriyor. Sistem açılmış gibi ekran kartının FAN STOP özelliği devreye giriyor.
RAM'leri çıkarıp taktım,
BIOS'u güncelledim,
Monitör kablosunu değiştirdim,
Ekran kartını çıkarıp taktım,
Güç kablolarını çıkarıp taktım,
Diskleri çıkarıp taktım yok düzelmiyor.
Aklıma bir şey gelmiyor, tavsiyede bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 üzerinden gelişmiş başlatma seçeneklerine girip oradan UEFI yazılımı ile ilgili olan seçeneği deneyebilir misiniz?

Gelişmiş başlatmayı yeniden başlattığınızda, ilk önce önyükleme seçeneklerinizi seçersiniz. Açılan ekranda, sorun giderme> gelişmiş seçenekler> UEFI Firmware ayarları’na gidin ve doğrudan Windows 10’dan UEFI bıos’unuza açılacak olan yeniden başlat’a tıklayın.

Anakart ve İşlemcimi değiştirdim. BIOS'la ilgili hiçbir şey göremiyorum. Boot ekranı bile yok. Başlatma tuşuna basıyorum DP Bağlantısı yok yazısı çıkıyor. SSD olmasına rağmen 1 dakikalık siyah ekrandan sonra aniden masaüstünü görüyorum. Resetleyip sürekli delete yapıyorum, ekrana görüntü saatlerce beklememe rağmen gelmiyor ve DP bağlantısı yok yazıyor. Numlock ve Capslock'a bastığımda klavye tepki veriyor. Sistem açılmış gibi ekran kartının FAN STOP özelliği devreye giriyor.
RAM'leri çıkarıp taktım,
BIOS'u güncelledim,
Monitör kablosunu değiştirdim,
Ekran kartını çıkarıp taktım,
Güç kablolarını çıkarıp taktım,
Diskleri çıkarıp taktım yok düzelmiyor.
Aklıma bir şey gelmiyor, tavsiyede bulunabilir misiniz?

Arama menüsüne gelişmiş başlatma özellikleri yaz, ayarlar çıkacak, yeniden başlat butonuna bas, mavi bir ekran gelecek orada sorun Gider'e gir, ardından UEFI ile ilgili bir şeyler yazan bir seçenek olması gerek uzun zamandır yapmayınca unutmuşum :) yeniden başlat de ve sonucu paylaş lütfen.

Buda olmadı. Ekrana görüntü gelmiyor yarım saat civarı bekledim. Acaba anakart arızalı olabilir mi ? Oyun vs. oynayabiliyorum. Ama boot yazılarını veya biosla ilgili hiçbir şey görüntüleyemiyorum. Nasıl bir şey yahu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı