BIOS'a girilmiyor

Yer
Niğde
Merhaba, eski işlemcili bir bilgisayar vardı ona RX570 taktım ve bilgisayarı açtığımda sorun algılanıyor ekranı çıkıyor. BIOS'a girmeye çalıştığımda ekteki gibi bir ekran çıkıyor.
Ekran kartı ile birlikte HDD'yi de değiştirdim. İçinde Windows 7 vardı. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

IMG_20230603_101147.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@Bnalsveee eisaemyck CSM, UEFI destekli anakartta Legacy kurulum yaptığınız zaman desteklemesi için gereken bir modüldür. Secure Boot desteklemeyen işletim sistemlerini, yani önyükleyicisi (Bootloader ) imzalanmamış işletim sistemlerini kurmak için CSM ayarını açmak gerekir. Bu ayar geriye dönük uyumluluk ayarıdır.
Açmak için BIOS'a girdiğinizde BOOT sekmesine geliyorsunuz. BOOT sekmesinde CSM adında bi ayar göreceksiniz. Ona tıkladığınızda karşınıza bazı seçenekler gelecek. En üstte Launch CSM ayarı olması lazım. Onu Enabled yapmanız gerekmekte.

@Bnalsveee eisaemyck CSM, UEFI destekli anakartta Legacy kurulum yaptığınız zaman desteklemesi için gereken bir modüldür. Secure Boot desteklemeyen işletim sistemlerini, yani önyükleyicisi (Bootloader ) imzalanmamış işletim sistemlerini kurmak için CSM ayarını açmak gerekir. Bu ayar geriye dönük uyumluluk ayarıdır.

Bunu açmamın bir yolu var mı? Yoksa, başka hiçbir yolu yok mu?

Ekran kartı takılıyken BIOS'a girmeyi denediğimde ekteki ekran açılıyor.
Ekran kartını çıkarıp işlemci üzerinden açsam bu ayarı olur mu?
BIOS konusunda biraz cahilim, kusuruma bakmayın.

BIOS'a girmek yerine diagnostics'i açıyor olabilirsiniz bilgisayarınızın tam modeli nedir?
BIOS tuşu sanıp başka bir kısayolu açıyor olabilirsiniz.

BIOS'a girmek yerine diagnostics'i açıyor olabilirsiniz bilgisayarınızın tam modeli nedir?
BIOS tuşu sanıp başka bir kısayolu açıyor olabilirsiniz.
Tam modelini bilmiyorum. F1, f2 ve Dell tuşlarını denedim.

Windows bellek tanıtma aracı diye bir şey açıldı bu nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20230603_184108.jpg
    IMG_20230603_184108.jpg
    253,6 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı