BIOS'a girmek için ASUS logosu çıkmıyor

anilcreed

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımı Windows 10'dan Windows 11'e yükselttim ve Valorant oynayamadığım için BIOS menüsünden birkaç ayar yapmam gerekiyordu. Öncelikle CSM Support'u kapattım ve kaydedip çıktım.

Sonrasında ise yeniden BIOS menüsüne girmem gerekli fakat ne olduysa şu anda giremiyorum. Bilgisayarı kapatıyorum yeniden açarken direkt Windows oturum açma bölümüne yönlendiriyor, eskiden ASUS logosu çıkıyordu ve F2'ye bastığımda BIOS menüsüne girebiliyordum fakat şu an ASUS logosu çıkmıyor ve direkt oturum açma yerine yönlendiriyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Shift'e basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlat. Daha sonra bu rehbere bak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows'dayken Shift basılı tutarak yeniden başlat. Yeniden başlayınca sorun gider, gelişmiş seçenekler, UEFI donanım yazılım ayarları, yeniden başlat.

Shift'e basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlat. Daha sonra bu rehbere bak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Zinederon dostum bunu yapıyorum fakat siyah ekran çıkyıor direk kasanın ışığı yanıyor monitörümün sağ altında çalıştığı zaman yeşil bir ışık yanıyor fakat bunu yaptığım zaman o ışık kırmızı oluyor ve siyah ekranda kalıyor halen çözemedim.

Windows'dayken Shift basılı tutarak yeniden başlat. Yeniden başlayınca sorun gider, gelişmiş seçenekler, UEFI donanım yazılım ayarları, yeniden başlat.

Bunu yapıyorum ama siyah ekran çıkıyor direk mouse imleci vs hiçbir şey çıkmıyor.

@Zinederon dostum bunu yapıyorum fakat siyah ekran çıkyıor direk kasanın ışığı yanıyor monitörümün sağ altında çalıştığı zaman yeşil bir ışık yanıyor fakat bunu yaptığım zaman o ışık kırmızı oluyor ve siyah ekranda kalıyor halen çözemedim.

Bunu yapıyorum ama siyah ekran çıkıyor direk mouse imleci vs hiçbir şey çıkmıyor.

Çözüm olur mu bilmiyorum. PC'yi kapatın. Fişini çekin. BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyin. Sonra BIOS pilini takın ve enerji verin. BIOS default ayarlara gelmiş olacak.

Geri
Yukarı