BIOS'a gömülü Oem key öğrenme programı

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Verdiğim rarın içindekini masaüstünde boş bir klasöre çıkartın. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ardından o klasörde bot defterinde OEM key'iniz yazması lazım.
OEM-DM.zip - Google Drive

Bir kaç kere bilgisayarcının kurduğu crack atılmış olan windows kuruluyken bu işlemi yaptık bize key verdi. Bu key bilgisayar ilk geldiğinde biosa gömülü olan key mi? Yoksa bilgisayarcının kurup crack attığı key mi?

Cevaplamıştık zamanında kaç kere. O yüzden cevap yazmamıştım buradaki kişiye.
Dostum kusura bakma 2 yıl olmuş ama. Kullandığım pc windows 8.1 olarak geldi. Çalıştıra slmgr -dlr yazdığımda ise Retial diyor windows key. Bende OEM mi RETİAL mi olduğuna karar veremedim. Senin linkten indirdim. Uyguladım. Ama key vermedi.
NO-KEY yazdı sadece şimdi bu pc retial mi oem mi? Yardımcı olurmusun?

Kullandığım pc windows 8.1 olarak geldi.
Win 8.1 olarak geldiyse OEM'dir. Laptoplarda OS ile beraber geliyorsa OEM gelir %90 olarak. Hazır masaüstülerde retail olma şansı daha yüksektir.
O yüzdem sadece OEM, retail olduğunu öğrenmek istiyorsan OEM'dir.
NO-KEY yazdı sadece şimdi bu pc retial mi oem mi?
Dediğim araç key yok dediyse ve retail yazdığına göre retail olduğunu gösterir. Lisansını öğrenmek için bunu kullanabilirsin:
http://www.nirsoft.net/utils/produkey.zip

Win 8.1 olarak geldiyse OEM'dir. Laptoplarda OS ile beraber geliyorsa OEM gelir %90 olarak. Hazır masaüstülerde retail olma şansı daha yüksektir.
O yüzdem sadece OEM, retail olduğunu öğrenmek istiyorsan OEM'dir.

Dediğim araç key yok dediyse ve retail yazdığına göre retail olduğunu gösterir. Lisansını öğrenmek için bunu kullanabilirsin:
http://www.nirsoft.net/utils/produkey.zip
çok teşekkür ederim retial galiba.
Birşey daha sormak istiyorum. Üniversiteyi yeni kazandığımda bilmediğim ve daha sonradan güvenilir olmadığını öğrendiğim bir bilgisayarcıya format için verdiğimde, bana bios ile alakalı birşeyler söylemişti. Ben anlamamıştım o zaman. Bu bilgisayarcı benim oem lisansımı alıp yerine retial lisans girmiş olabilir mi? Çünkü laptobumun altında yazan microsoftun lisans anahtarı yapıştırması, senin son verdiğin 25 hanelik lisans anahtarımla aynı değil? Teşekkkürler şimdiden

Bu bilgisayarcı benim oem lisansımı alıp yerine retial lisans girmiş olabilir mi?
İhtimal olarak düşük ne söylediğini kesin bilmek lazım tabi.
Çünkü laptobumun altında yazan microsoftun lisans anahtarı yapıştırması, senin son verdiğin 25 hanelik lisans anahtarımla aynı değil?
Aynı değilse ve farklı OS kurulmuş ise ve platform olarak da farklıysa orj. gelen ile yasal olmayan yoldan da lisanslamış olabilir. Sizden lisans için ücret aldıysa az miktar bile olsa çoklu lisanslardan girmiş olabilir o yüzden retail gözükebilir.

İhtimal olarak düşük ne söylediğini kesin bilmek lazım tabi.

Aynı değilse ve farklı OS kurulmuş ise ve platform olarak da farklıysa orj. gelen ile yasal olmayan yoldan da lisanslamış olabilir. Sizden lisans için ücret aldıysa az miktar bile olsa çoklu lisanslardan girmiş olabilir o yüzden retail gözükebilir.
Ben sadece formata 20 tl para vermiştim lisansla alakalı bir mevzu yoktu. Sadece kendisi söylemişti. Yeni Freedos laptop aldım. Kullandığım umarım retialdir. Bundan silip yeni freedos'a yükleyeceğim. 8.1 olarak yükleyip bundaki keyi yeni laptoba girmeyi deneyeceğim inşallah olur :)
Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı