BIOS'da SSD PS3111 Olarak Gözüküyor

Ufuk Şimşek

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım dün oyundayken 1-2 kere tekleme yaptı her şey birkaç saniyeliğine donup geri geldi, daha sonra lavaboya gidip geldiğimde sistem kendini yeniden başlatmış ve "Reboot And Select Proper Boot Device" hatası vermişti. Bios'a girdiğimde SSD olması gereken portta PS3111 yazısı vardı. SSD'nin kablolarını söküp taktığımda SSD'yi görüyordu fakat bilgisayar açıldıktan birkaç dakika sonra her şey donuyor fare hareket ettirilebiliyor fakat hiçbir şeye tıklanmıyordu. Reset atıp Bios'a girdiğimde yine PS3111 yazısını görüyorum. 5-10 kere denedim bu döngü hep devam etti önce PS3111 yazısı var daha sonra kabloları takıp çıkarınca bilgisayar açılıyor fakat kısa süre sonra donuyor ve tekrar PS3111 yazısı geliyor. USB bellek aracılığıyla format attım şuan sürücüler kuruluyor ve yarım saattir falan sorun çıkmadı fakat yine çıkacak diye düşünüyorum. SSD kesin olarak gitmiş midir yoksa yapılabilecek bir şey var mıdır? HI-Level Ultra Series 128 GB SSD kullanıyorum MAALESEF tavsiye edilmediğini biliyorum fakat zamanında cahillik edip aldım bu kadar kolay vazgeçmek istemiyorum geçenlerde bozuldu garantiye yolladım geri geldi 1 ay ya oldu ya olmadı çok kaliteli olmasa bile birkaç yıl kullananları gördüm ürün yorumlarında vs. bu kadar mı basit gerçekten bozulması merak içindeyim.

Hocam SSD nizin asıl markası nedir acaba ve SATA mı yoksa M.2 NVMe mi?
Arama yerine sistem bilgisi yazın sonra bileşenleri seçin sonra depolamayı seçin ondan sonrada diskleri seçin orada yazar markası.

Yav hocam hi Level kullanmasanız onun yerine kaliteli bir Samsung SSD kullansanız bu sorunu yaşamazdınız kusura bakmayın ama ne kadar ekmek o kadar köfte.

Hocam SSD nizin asıl markası nedir acaba ve SATA mı yoksa M.2 NVMe mi?
Arama yerine sistem bilgisi yazın sonra bileşenleri seçin sonra depolamayı seçin ondan sonrada diskleri seçin orada yazar markası.
SATA ve dediğiniz bölümde model kısmında SATA SSD yazıyor sadece ekran görüntüsünü de paylaşıyorum.
Windows'a ulaşabiliyor musunuz yoksa otomatik bir şekilde BIOS ortamınamı geçiyor?
Açıklamada da yazdığım gibi 2 olasılıklı oluyor. Bazen görüyor Windows'a ulaşıyorum bazen görmüyor Reboot And Select Proper Boot Device hatası alıyorum.
Windows'a ulaşabiliyor musunuz yoksa otomatik bir şekilde BIOS ortamınamı geçiyor?
Açıklamada da yazdığım gibi 2 olasılıklı oluyor. Bazen görüyor Windows'a ulaşıyorum bazen görmüyor Reboot And Select Proper Boot Device hatası alıyorum.
Yav hocam hi Level kullanmasanız onun yerine kaliteli bir Samsung SSD kullansanız bu sorunu yaşamazdınız kusura bakmayın ama ne kadar ekmek o kadar köfte.
Aldığımda bu kadar sıkıntılı çıkabileceğini bilecek kadar araştırma yapmamıştım maalesef. Şuan alsam zaten almam bu markayı ama yapılabilecek bir şey var mı yok mu onu öğrenmeye çalışıyorum 200 liramı çöpe atmadan önce.
Ps3111 Phison'un bir kontrolcüsü. Depolama biriminizde bir problem var, hatta depolama alanında bir miktar yazıyordur şu anda.

Format attım bilgisayara bir süre önce, kurulum ekranında vs. depolama normal gözüküyordu şuanda kullanıyorum 1 saattir falan yine normal boyutunu gösteriyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 127
Son düzenleme:

Geri
Yukarı