Çözüldü BIOS'ta depolamayı yanlış ayırma sonucu alan az

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yunusbydnz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayarımı BIOS'tan sıfırlayıp yeniden sistem kurdum lakin sonradan BIOS'ta alan ayıklamayı yanlış yapmışım. Normalde 1TB hafızası olan bilgisayaramın sadece 250GB kadar alanını kullanabiliyorum, pasif kalan hafızayı format vs. atmadan nasıl aktife alabilirim?

1618097167930.png

Çözüm
Arama kısmına "Disk Yönetimi" yazın. Oradan siyah şerit olan disk göreceksiniz, sağ tıklayıp "Yeni basit birim oluştur" deyin. Böylelikle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konuyla alakasız olacak ancak Driver Booster kullanmayın, yanlış sürücü kurma ihtimali var. Ki bu da sistemde sıkıntı çıkarabilir.
Arama kısmına "Disk Yönetimi" yazın. Oradan siyah şerit olan disk göreceksiniz, sağ tıklayıp "Yeni basit birim oluştur" deyin. Böylelikle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konuyla alakasız olacak ancak Driver Booster kullanmayın, yanlış sürücü kurma ihtimali var. Ki bu da sistemde sıkıntı çıkarabilir.

Çözüm

Cevap için teşekkürler, hallettim.

Geri
Yukarı