BIOS'ta disk ayarları nasıl olmalı?

Zaur Ali

Centipat
Selam. Ben HD 630 ve RTX 2060 GPU VRAM yükseıtmesi yapmak istiyordum. Gezinirken BIOS'da böyle birçey gördüm. Bende 2 SSD var. Biri Intel'in biri Samsung modeli. Windows Intel olan SSD'e kurulu. Resimde de EFI ilk önce diğer diski sonra Windows'u okuyor. Sizce onu değişmeliyim mi?

Dosya Ekleri

• B4EAA965-5E6B-42F1-8391-BED0761EF81D.jpeg
    B4EAA965-5E6B-42F1-8391-BED0761EF81D.jpeg
    255,8 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Baktığınız yer bir kere Boot kısmı ve format alanı denebilir.

Ayrıca, GPU'nuzun VRAM'lerini yükseltemezsiniz APU GPU grubu haric VRAM arttırılmaz kart kendi PCB'si üstünde bulunan GPU'yu kullanır.
APU içinse Windows ve BIOS içinde nasıl yapmanız gerektiğini anlatan rehberler mevcut.

Olmayan bellek yükseltme için ayrı konu açın, size nasıl olmayacağını anlatalım.

Sorunuza gelince: Windows Intel olan SSD'ye kurulu demişsiniz ama Windows görüldüğü üzere Samsung SSD'ye kurulu ve yanlışım yoksa da Samsung ilk sırada zaten...

Olmayan bellek yükseltme için ayrı konu açın, size nasıl olmayacağını anlatalım.

Sorunuza gelince: Windows Intel olan SSD'ye kurulu demişsiniz ama Windows görüldüğü üzere Samsung SSD'ye kurulu ve yanlışım yoksa da Samsung ilk sırada zaten...

Benim bildiğim iGPU bulunan veya APU bulunan CPU'ların bellekleri arttırabilmekte fakat arkadaş 2060 VRAM yükseltmesi demiş.
Mantıken 2060 VRAM yükseltmesi imkansız eğer elektronik becerisi yoksa.

Ama Windows samsunga degil Intel'e kurulu. Ben de bunu anlamadimgim icin yardim istedim.

Benim bildiğim iGPU bulunan veya APU bulunan CPU'ların bellekleri arttırabilmekte fakat arkadaş 2060 VRAM yükseltmesi demiş.
Mantıken 2060 VRAM yükseltmesi imkansız eğer elektronik becerisi yoksa.

Tamam. Cok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı