BIOS'ta ekran kartı ayarları kaydedilmiyor

ıvqrt4xx

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler herkese kenarda AMD Radeon 6570HD yatan kartım vardı ilk başlarda takınca bozuk sanıyordum takmıyordum ama BIOS'tan ayar yapınca kart aktif olduğunu fark ettim. BIOS'tan PCI-e yapınca aktif oluyor kart işi halledip BIOS'u kaydedip çıkınca kaydetti gösteriyor ama tekrar BIOS'a girince Auto yazıyor. Kendi değiştiriyor otomatik bilgisayar kapalı olunca ve açınca aynı bu şekilde oluyor. Her defasında elle yapmak zorunda kalıyorum. Ayarları otomatık Auto yaptığı için şüpheleniyorum kartı görmemesini kartı görmeyince anakarttan görüntü veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünüzü güncelleyin veya BIOS pilinizi bir kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa farklı bir anakart üzerinde test yapın.

BIOS sürümümü güncellemiştim en son sürüm zaten yüklü BIOS pilim bitmişti yeni pille değiştirdim ama sorun halen devam ediyor bilgisayar uyku moduna ya da kapanınca tekrar açınca görüntü gelmiyor ama görüntü kablosunu takırıp cıkarınca anakarttan tekrar görüntü geliyor ve F1 hatası veriyor BIOS'a atıyor BIOS'a girince tarih saat yanlış ve ayarlar Auto oluyor ama pili değiştirdim.

BIOS sürümünüzü güncelleyin veya BIOS pilinizi bir kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa farklı bir anakart üzerinde test yapın.

Hocam farklı anakart denedim aynı sorun devam ediyor görüntü yok sanırım ekran kartı sorunlu ekran kartı baen görüntü veriyor nadiren bazen vermiyor vermediği zaman anakart görüntü veriyor.

Son düzenleme:
BIOS sürümümü güncellemiştim en son sürüm zaten yüklü BIOS pilim bitmişti yeni pille değiştirdim ama sorun halen devam ediyor bilgisayar uyku moduna ya da kapanınca tekrar açınca görüntü gelmiyor ama görüntü kablosunu takırıp cıkarınca anakarttan tekrar görüntü geliyor ve F1 hatası veriyor BIOS'a atıyor BIOS'a girince tarih saat yanlış ve ayarlar Auto oluyor ama pili değiştirdim.

Hocam farklı anakart denedim aynı sorun devam ediyor görüntü yok sanırım ekran kartı sorunlu ekran kartı baen görüntü veriyor nadiren bazen vermiyor vermediği zaman anakart görüntü veriyor.
En son olarak ekran kartınıza farklı bir güç kaynağı ile besleyip tekrar deneyin eğer halen devam ediyorsa ekran kartı dediğiniz gibi arızalı olabilir.

BIOS ayarlarını gönderir misin? Tamamını gönder bir kontrol edelim.

Hocam başka anakart da denedim ekran kartını aynısı yaptı sanırım büyük ihtimalle ekran kartında sorun var ve bu yüzden ekran kartını görmüyor Auto kalıyor grafik kartı var bir de onu takınca direk ondan görüntü geliyor zaten ama tuhaf kısmı ekran kartının arada bazen çalışması bazen de çalışmıyor tam çalışsa ya da hiç çalışmasa bari ara sıra çalışması garip durum.

Geri
Yukarı