BIOS'ta işlemci sıcaklığı 95 derece gözüküyor

UmutCCAN

Decapat
Arkadaşlar BIOS'a grip işlemci sıcaklığına baktım 95 derece gözüküyor. Resimde görüldüğü gibi sorun mu var?

Dosya Ekleri

• 20220128_163218.jpg
    20220128_163218.jpg
    210,4 KB · Görüntüleme: 124
Sorunun tam olarak nerede olduğunu bulmak gerek...

İşlemciye OC. Yapılmış mı?

Hocam şöyle anlatayım ben PC'me termal macun sürdüm sürmeden once işlemci fanı çıkarırken islemci de geldi sonra islemciyi kurtardım taktım geri macunu sürdüm X yaptım fanı takarken o arkadaki aparat kaymış vs. Onu taktım sonra PC kurdum BIOS'a girdim 95 derece yazıyor islemci pininde sorun yoktu.

Sorunun tam olarak nerede olduğunu bulmak gerek...

İşlemciye OC. Yapılmış mı?

Hocam şöyle anlatayım ben PC'me termal macun sürdüm sürmeden once işlemci fanı çıkarırken islemci de geldi sonra islemciyi kurtardım taktım geri macunu sürdüm X yaptım fanı takarken o arkadaki aparat kaymış vs. Onu taktım sonra PC kurdum BIOS'a girdim 95 derece yazıyor islemci pininde sorun yoktu.

Fan işlemciye tam oturmuş mu?

Kontrol ettigimde fan da sorun yokdu ekran ksrtı filan sorun yok ekran kartı sıcaklığı 50 derece VA boştayken test yaptım 5dk AMD sitres testi 77 dereceyi geçmedi islemcimde ne sorunu var nasıl düzeltirim pinin de sorun varsa yapar mı oda.

Kontrol ettigimde fan da sorun yokdu ekran ksrtı filan sorun yok ekran kartı sıcaklığı 50 derece VA boştayken test yaptım 5dk AMD sitres testi 77 dereceyi geçmedi islemcimde ne sorunu var nasıl düzeltirim pinin de sorun varsa yapar mı oda.

Pinle ilgili bir durum yok. Termal macun sürdüyseniz fanı tam oturtamamışsınız.

Pinle ilgili bir durum yok. Termal macun sürdüyseniz fanı tam oturtamamışsınız.
hocam termal macunu peçete ile silip yuvarlak yapıp fanı üstüne direk kapatayımmı mesela x yaptım tam kapanmadı saol a 1 çizgi sağa 1 çizgi yaptım fazlamaı olmuş
hocam termal macunu peçete ile silip yuvarlak yapıp fanı üstüne direk kapatayımmı mesela x yaptım tam kapanmadı saol a 1 çizgi sağa 1 çizgi yaptım fazlamaı olmuş
yoksa dokunmayıp bu katman 1 2 güne azalırmı yardımcı olun
şuan valo girdimn core temp de 95 sabit
ama sistem 47 derece

Yeni konular

Geri
Yukarı