BIOS'ta işlemci sıcaklığı 95 derece gözüküyor

Ekran kartı fan hızıyla işlemcinin alakası nedir?
fan hızına baktım diyer fana nasıl bakarım bilmiyorum işlemcim çok ısınıytor ermal macundan dolayı bilginiz varmı
bide bu işlemci fanını sağa çevirincemi sıkılır sola çevirincemi

Son düzenleme:
fan hızına baktım diyer fana nasıl bakarım bilmiyorum işlemcim çok ısınıytor ermal macundan dolayı bilginiz varmı
bide bu işlemci fanını sağa çevirincemi sıkılır sola çevirincemi
Sağa çevir, hafif baskı uygulayarak... vidaların karttaki yuvalara doğru ilerlediğine bakmayı ihmal etme... yoksa boşa döner sürekli...

İşlemci fan hızı karşısında RPM değeri yazan, aşağıda işaretli örneği var...

images.jpeg

BIOS ayarlarını sıfırlamayı deneyin. İşlemciniz 6 çekirdek 6 thread gözüküyor. Normalde 6 çekirdek 12 thread olması gerek.

BIOS ayarlarını sıfırlamayı deneyin. İşlemciniz 6 çekirdek 6 thread gözüküyor. Normalde 6 çekirdek 12 thread olması gerek.
merhaba bios yarları sıfırlasam sorun olurmu birde ben kasanın içini tekrar açtım ortaya bezelye kadar macun sürdüm kapattım vidalreı sıkarken üst 2 vidayı sıktım ama alt 2 vide boşa dönüyor fan ayaklarını kontrol ettim düzelmedi hala 95 derece
Sağa çevir, hafif baskı uygulayarak... vidaların karttaki yuvalara doğru ilerlediğine bakmayı ihmal etme... yoksa boşa döner sürekli...

İşlemci fan hızı karşısında RPM değeri yazan, aşağıda işaretli örneği var...

Eki Görüntüle 1286421
ben kasanın içini tekrar açtım ortaya bezelye kadar macun sürdüm kapattım vidalreı sıkarken üst 2 vidayı sıktım ama alt 2 vide boşa dönüyor fan ayaklarını kontrol ettim düzelmedi hala 95 derece

Dosya Ekleri

• 7.png
    7.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 12
Merhaba BIOS yarları sıfırlasam sorun olur mu bir de ben kasanın içini tekrar açtım ortaya bezelye kadar macun sürdüm kapattım vidalreı sıkarken üst 2 vidayı sıktım ama alt 2 vide boşa dönüyor fan ayaklarını kontrol ettim düzelmedi hala 95 derece

Ben kasanın içini tekrar açtım ortaya bezelye kadar macun sürdüm kapattım vidalreı sıkarken üst 2 vidayı sıktım ama alt 2 vide boşa dönüyor fan ayaklarını kontrol ettim düzelmedi hala 95 derece

Kasanın diğer kapağını açıp soğutucu aparatına baskı uygulayıp vidaları sıkın. Alt 2 vidayı takamadığınız için işlemcinize baskı uygulamıyor sogutucu.

Kasanın diğer kapağını açıp soğutucu aparatına baskı uygulayıp vidaları sıkın. Alt 2 vidayı takamadığınız için işlemcinize baskı uygulamıyor sogutucu.
hocam ne kadar da baskı uygulasam vidalar boşa dönüyor kasa yeni 1 yıllık şubatta olucak bunun nasıl çözerim bilmiyorum kaldım böyle ; bu durumda kullanmaya devam etsem nolur yt de video vs izlesem
herhangi bir durum değişmedi

Hocam ne kadar da baskı uygulasam vidalar boşa dönüyor kasa yeni 1 yıllık şubatta olacak bunun nasıl çözerim bilmiyorum kaldım böyle; bu durumda kullanmaya devam etsem ne olur yt de video vs izlesem

Herhangi bir durum değişmedi

Baskıyı soğutucuya değil anakartın arkasında bulunan metal plakaya yapmanız lazım. Ekte ki plaka gibi.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    48,3 KB · Görüntüleme: 15
Bu işlemci fanını sağa çevirince mi sıkılır, sola çevirince mi?
Sağa doğru çevirerek sıkın.

Konu ile alakalı değil ama BIOS ayarlarını sıfırlamak bir şey değiştirmediyse Windows üzerinden işlemci çekirdek sayısını 6 olarak kısıtlamışsınız. Kısıtlamayı kapatın, işlemciniz ısınmasa bile almanız gereken performansın yarısını alıyorsunuz. İnternette, bu ayar performans arttırıyor diye bilgi kirliliği var.

Alt 2 vida boşa dönüyor, üst 2 vida sıkılı.
Kullandığınız soğutucu nedir? Doğru braketi ve vidaları kullandığınızdan emin misiniz?

Geri
Yukarı