BIOS'tan RAM frekansı 2133 MHz'den 3000 MHz'e yükseltilince ekran gelmiyor

Emo333

Hectopat
Gigabyte B450M S2H V2 anakart.
RAM'ler normalde 2X 8 GB 3000MHz.
Ama sistemde 2133 MHz çalışıyordu, bende BIOS'tan 3000MHz'e çektim. Şimdi ekran gelmiyor. BIOS pilini çıkardım taktım olmadı, tekrar çıkardım, 2 dakika bekledim taktım yine düzelmedi, ne yapabilirim ki bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama sistemde 2133 MHz çalışıyordu, bende BIOS'tan 3000MHz'e çektim. Şimdi ekran gelmiyor. BIOS pilini çıkardım taktım olmadı, tekrar çıkardım, 2 dakika bekledim taktım yine düzelmedi, ne yapabilirim ki bilen var mı?
Jumper ile BIOS resetlemeyi deneyin. RAM'lerin tam modeli nedir, kit bellek mi?

D.o.c.p profile kullanın olur.

Bilgisiyardaki tüm kabloları ve bios pilini çıkartın ve 10 dk bekleyin ondan sonra tekrar deneyin içinde kinetik enerji olabilir.

Yine olmazsa yanmış olabilir belki ama ramler 3000 mhz destekliyorsa böyle bir şey olmaması lazım belkide başka bir sorun vardır.

bu şekilde olmazsa ramlerden birini çıkartın ve farklı slotlarda öyle deneyin.

Bilgisiyardaki tüm kabloları ve bios pilini çıkartın ve 10 dk bekleyin ondan sonra tekrar deneyin içinde kinetik enerji olabilir.

Yine olmazsa yanmış olabilir belki ama ramler 3000 mhz destekliyorsa böyle bir şey olmaması lazım belkide başka bir sorun vardır.

bu şekilde olmazsa ramlerden birini çıkartın ve farklı slotlarda öyle deneyin.
Yeni nesil BIOS'larda pil çıkarmak tarih saat sıfırlamaktan başka herhangi bir işe yaramıyor. Jumper ile resetleme en verimli sonucu veriyor.

Bilgisayardaki tüm kabloları ve BIOS pilini çıkartın ve 10 dk bekleyin ondan sonra tekrar deneyin içinde kinetik enerji olabilir.

Yine olmazsa yanmış olabilir belki ama RAM'ler 3000 MHz destekliyorsa böyle bir şey olmaması lazım belki de başka bir sorun vardır.

Bu şekilde olmazsa RAM'lerden birini çıkartın ve farklı slotlarda öyle deneyin.

Şu an BIOS pilini bekletiyorum bir 10dk dır olmazsa dediğini deneyeceğim.

Yeni nesil BIOS'larda pil çıkarmak tarih saat sıfırlamaktan başka herhangi bir işe yaramıyor. Jumper ile resetleme en verimli sonucu veriyor.

Jumper için detay verebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı