BIOS'tan SATA Ayarı Nasıl Yapılır?

merhaba1975

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Tam 2 haftadır bilgisayarıma Windows 7-10 kurmaya çalışıyorum (USB bellek ile kurulum yapmaya çalışıyorum), ancak kurulumda sürekli aynı hatayı veriyor; "kurulum diski oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık" (ortalama böyle birşey yazıyordu (Windows 7 ile 10'daki yazılar farklı ama aynı hatayı veriyor).

Ne kadar doğru bilmiyorum ama; bir web sitesinde diskin IDE olmasından kaynaklandığı yazıyor. Hardiskim SATA bağlantılı ama BIOS açılışta IDE conroller diye yazıyor (hatta pata'nın yanında x işaretli).

Eğer sorun buysa BIOS'tan SATA ayarı nasıl yapılıyor?

Soruyorum çünkü internette araştırdım ve hiçbirşey bulamadım, öncelikle bu konu hakkında başlıklar 2008-9'dan kalma en yenisi 2011 tarihli ve hepsi XP kurma üzerine, Yotube'a bakayım dedim o kadar videonun hiçbiri yardımcı olan yaraya merhem olan cinsten değil.

Tam tersine cins cins videolar; videoyu yapan adamda genel bilgisayar kullanıcılarının %99'unda bulunmayan anakart var ve o anakartın BIOS ayarlarında; nal gibi SATA controller diye seçenek var, adam işte buraya tıklayacaksınız diyor adamın BIOS o kadar pratik ki annelerimiz bile rahatlıkla SATA ayarı yapabilir, gelmiş adam öyle BIOS ayarını anlatıyor iyide öyle BIOS çoğunlukta yok misal benim anakartın BIOS ayarları genel klasmana uyuyor ve SATA ayarını bulamadım.

Yok eğer sorun IDE SATA değilse USB'den Windows kurmak hakkında bilgili arkadaş yardımcı olursa minnettar olurum.

Anakartım: Gigabyte GA 41M Combo

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın kullanma kitapçığında yazıyor:

upload_2016-11-11_23-53-52.png

Bu ayar Enhanced olmalı...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı