BIOSTAR B550MH PC kapalıyken bile cızırtı gelmesi

RebornOfJunkie34

Yoctopat
Daha fazla  
Bugün yeni bir sistem aldım. Üzerindeki anakart BIOSTAR B550MH 5+1 hoparlörü anakarta takıyorum cızırtı geliyor ve sesi açtıkça cızırtıda azalıyor. Bunun üzerine kasaya taktım, jak ı orada da aynı problem bu sefer telefona bağladım cızırtı yok. Problemin anakartta olduğunu düşündüm kulaklığımı taktım ne anakartta ne de kasada bir problem yok sorunsuz çalışıyor. Bir türlü çözemedim. Ayrıyeten jak ı anakartın dışına temas ettirdiğim de bile cızırtı geliyor takmama bile gerek yok anakart üzerinde X yere dokundursam bile cızırtı başlıyor, kontrol kalemi ile kontrol ettim. Elektrik kaçağı da yok, yardımcı olursanız sevinirim, herkese iyi sosyaller.

Denedim yine aynı başka hoparlör ile denedim aynı sorunu yaşıyorum. Ama anakartta kulaklık vs taktığım da sorunsuz çalışıyor.

Elektriksel bir problem olma ihtimali var mı ya da yanlış kablolama ile alakalı çünkü anakartta problem olsa kasadaki girişte niye aynı sorunu versin.
5+1 hoparlörden kaynaklanıyor. Kabloda bir temassızlık yoksa, basları kısarak denemenizi öneririm.

Hocam ucuz anakartlarda ses kapasitörleri genelde kötü olur.

Son düzenleme:
Elektriksel bir problem olma ihtimali var mı ya da yanlış kablolama ile alakalı çünkü anakartta problem olsa kasadaki girişte niye aynı sorunu versin.

Kasadaki ön girişte sonuçta anakarta bağlı. USB ses kartı ile kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı