Çözüldü BIOSTAR BIOS güncelleme sonrası PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TRIX:)

Decapat
Merhabalar, bu akşam BIOS sürümünün 1 yıl geri kaldığını ve güncellemem gerektiğini düşündüm. BIOSTAR'ın sitesinden en güncel BIOS'u indirdiğim de bir RAR dosyası geldi setup u kurdum ve BIOS updater adında bir dosya masaüstüme geldi açtım kur dedim. Yeniden başlatma gerekli dedi ve sonrasında bilgisayar açılmasına rağmen ekran gelmedi. Kapatıp bir daha açmaya çalıştım 2. açışımda fanlar da dönmüyor. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Dostum ben GameGaraj'dan almıştım bilgisayarı. Mail attım oraya ve hemen döndüler çok ilgilendiler. Bana bir kod verdiler o kod sayesinde kargoya ücretsiz bir şekilde teslim ettim. Onlarda yapıp bana geri gönderdiler. Düzeldi şu an. :) GameGaraj'ın yaptığı işlemde, ben işlemcimin desteklemediği bir BIOS versiyonunu yüklemişim. O yüzden görüntü gelmiyormuş. Desteklenen en yüksek BIOS'u yükledi ve düzeldiğini söyledi, şu an sana bilgisayardan yazıyorum. Geçmiş olsun
Merhabalar, bu akşam BIOS sürümünün 1 yıl geri kaldığını ve güncellemem gerektiğini düşündüm. BIOSTAR'ın sitesinden en güncel BIOS'u indirdiğim de bir RAR dosyası geldi setup u kurdum ve BIOS updater adında bir dosya masaüstüme geldi açtım kur dedim. Yeniden başlatma gerekli dedi ve sonrasında bilgisayar açılmasına rağmen ekran gelmedi. Kapatıp bir daha açmaya çalıştım 2. açışımda fanlar da dönmüyor. Ne yapmalıyım?

Tekrar çalıştırmayı dene eğer çalışmazsa BIOS pilini çıkar anakarttan biraz bekledikten sonra geri takıp çalıştır.

BIOS Update yaparken neden bilgisayarı kapatıyorsun kardeşim? Siyah ekran geldiyse bile kendini yeniden başlatacaktır. BIOS pilini çıkar 15 saniye bekle sonra geri tak eğer yine olmaz ise BIOS gitmiştir. Anakart'ı servise göndermeye hazırla.

Arkadaşlar model BIOSTAR B450Mh, BIOS pilini bulamadım :(

Kabak gibi duruyor nasıl bulamadın?
PCI-e slotu'nun altında.

1614534138011.png

Geri
Yukarı