BIOS'u resetledikten sonra PC SSD ve HDD görünmüyor

NeoNima

Hectopat
Makaleler
1
BIOS resetledim BIOS pilini çıkartıp takarak ama şimdi PC HDD ve SSD görmüyor PC'yi açtığım zaman reboot and select proper boot device hatası veriyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayalarını kontrol et BIOS okuyor fakat açılırken "reboot and select proper boot device" hatası alıyorsan BIOS'un boot ayarlarından UEFI/Legacy(CSM olarakta geçebilir) ayarlarına bak format atarken UEFI dışında atmışsan ve default UEFI boot ise normal bir durum.

Hocam 6 saattir BIOS ayarlarını kurcalıyorum CD-ROM'u görüyor nedense onun kablolarını SSD ya da HDD'ye taktığımda ise görmüyor sorun HDD ve SSD de mi acaba?
CD-ROM her türlü görür bilgisayar modelin nedir görsel destekli yardımcı olmaya çalışayım. BIOS'ta Boot ya da Secure Boot sekmesi olması lazım oranın bir fotoğraflarını da atarsan.

Hocam 6 saattir BIOS ayarlarını kurcalıyorum CD-ROM'u görüyor nedense onun kablolarını SSD ya da HDD'ye taktığımda ise görmüyor sorun HDD ve SSD de mi acaba?
BIOS HDD ve SSD'yi görüyor mu giriş yapınca?

CD-ROM her türlü görür bilgisayar modelin nedir görsel destekli yardımcı olmaya çalışayım. BIOS'ta boot ya da Secure Boot sekmesi olması lazım oranın bir fotoğraflarını da atarsan.

BIOS HDD ve SSD'yi görüyor mu giriş yapınca?

Kanka sorunu buldum HDD ve SSD statik yemiş muhtemelen bir de SATA pinleri mahvolmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı