Bir bilgisayara 4000 TL vermek abartıdır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
4000 TL mi hayırdır bu ne zenginlik? Bence 2000 TL'den fazla verilmemeli. Monitörü, klavyesi, faresi, kulaklığı ve koltuğu da dahil.

Kanka sen 1999 yılındaki gamerliği şimdiyle kıyaslıyorsun. Bitcoin'i 5000 TL yaparsalar her şey ucuzlar. RTX 2080 4000 TL olur.

1 ay çalışma sonucu aldığın emeğin karşılığını düşününce evet ağır saçma bir durum lakin elden ne gelir ama umut fakirin ekmeğidir bir gün bu günler geride kalacak belki daha iyi zamanlar göreceğiz bakalım.

Ekonomiye göre değerlendirmek lazım.

Bu kartın yüzüne zamanında kimse bakmazdı. 1300-1400'e 1650 Super, 1800'e 1660 Super vardı. Çok değil, geçen senenin Mayıs - Haziran ayları.
Şimdiki 1650'nin fiyatına bak.
Piyasaya bakıp görüşünüzü yeniden ele alın bence.

1 ay çalışma sonucu aldığın emeğin karşılığını düşününce evet ağır saçma bir durum lakin elden ne gelir ama umut fakirin ekmeğidir bir gün bu günler geride kalacak belki daha iyi zamanlar göreceğiz bakalım.
İnş öyle olur. Şu piyasa bir dursun. Bence her şeyin artması hepimizin suçu. Herkes kripto para yada dolar/euro alıyorlar. Biz aldıkça da artıyor. Herkes artınca parası artınca ve bunu çok kişi yaparsa bitcoin 400k ya bile çıkabilir.

Bu kartın yüzüne zamanında kimse bakmazdı. 1300-1400'e 1650 Super, 1800'e 1660 Super vardı. Çok değil, geçen senenin Mayıs - Haziran ayları.
Şimdiki 1650'nin fiyatına bak.
Piyasaya bakıp görüşünüzü yeniden ele alın bence.
Ayn geçen sene haziran aylarında gtx 1650 lik sistemler ucuzdu. Laptoplar da 6k civarındaydı. Şimdi o laptoplar 8k :( ben alacaktık gtx 1650li laptop

Birim olarak pahalı. TL olarak düşünülünce artık her şey pahalı olduğu için normal karşılanıyor. Ama bu fiyatların normalleştirilmesine dur denmelide Arjantin'in halkı uyuduğu için alıştık.

Gerçekten anlamıyorum. Bence bir bilgisayara 4000 TL'den fazla vermek abartı.
Vallahi şaka gibisiniz bilgisayarın amacını sadece google a girmek mi sanıyosunuz? Hadi bak After Effects den render al 4000 tl lik bilgisayarla bakayım derdim de demiyorum sende bu cahillik varken fakat 4000 tl ye sen hangi oyunu oynamayı amaçlıyosun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı