Bir bilgisayara ikisinin de içinde işletim sistemi olan SSD ve HDD takmak

Redpoint

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde eski laptopumdan kalma 500GB HDD var. Bu HDD'nin içinde eski bilgisayarımdan kalan Windows10 işletim sistemi yüklü. Yeni bilgisayarımda da 256 GB SSD mevcut ve Windows 10 işletim sistemi yüklü durumdadır. Yeni aldığım zamanlarda 256 GB'nın bana yetebileceğini düşündüm ancak şu an yetmiyor. İçinde işletim sistemi yüklü olan eski HDD mi bilgisayarıma takarsam çakışma gibi bir durum olur mu? Taktıktan sonra bilgisayar açılırken direkt BIOS'a girip USB bellek üzerinden format atsam o diske herhangi bir sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sorun olmaz. BIOS üzerinden SSD'yi açılış diski seçerseniz sorun çıkmaz. Bilgisayar açıldıktan sonra dilerseniz HDD'yi USB bellek gibi biçimlendirebilirsiniz veya öylece bırakabilirsiniz. Bilgisayar SSD üzerinden boot edilirse diğer diskin içinde ne olduğu önemsizdir. Ben de tam olarak aynısını daha önce yaptım. Bir süre eski laptop diskini takviye olarak kullandım.

Tekrar edeyim, diğer diski formatlamak gerekli değildir. Sadece SSD üzerinden boot edilmesi yeterlidir. Kritik veri yoksa sonra harddiski dilerseniz formatlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı