Bir çizimin aynısını çizilip Youtube'a koyulsa telif yenilir mi?

my last mistake

Hectopat
Şimdi arkadaşlar mesela ben bu çizimi dijital ortamda, çizim aşamalarını videoya kaydederek Youtube'a koysam, herhangi bir sorun olur mu? Sonuçta müzisyenler de bir şarkıyı coverlıyor, bu da coverlamak gibi bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu çizimler zaten lisanslıdır muhtemelen telif yersiniz.

O zaman bu adamında yemesi lazım değil mi? Afişten çizmiş yani?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman bu adamında yemesi lazım değil mi? Afişten çizmiş yani?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazı durumlarda tıklanmadan kazanılacak para telif sahibinede aktarılabiliyor.
Video tamamen kaldırılmıyor.
Böyle bir durumda olabilir.

Bazı durumlarda tıklanmadan kazanılacak para telif sahibinede aktarılabiliyor.
Video tamamen kaldırılmıyor.
Böyle bir durumda olabilir.
Evet onu demiştim bazı koyduğum videolarda, bildiğimiz ünlü grupların şarkıları var. Reklam tıklamaları onlara gidiyor.

Tabi onlara gitsin, sonuçta benim tasarımım veya eserim değil. Sonuçta aynısını çizmek bu da bir emek bir şekilde. Maksat belki izlenir amaç o, tabi çok zor da bir gün belki😀

Evet onu demiştim bazı koyduğum videolarda, bildiğimiz ünlü grupların şarkıları var. Reklam tıklamaları onlara gidiyor.

Tabi onlara gitsin, sonuçta benim tasarımım veya eserim değil. Sonuçta aynısını çizmek bu da bir emek bir şekilde. Maksat belki izlenir amaç O, tabii çok zor da bir gün belki😀

Sen telif yesen dahi sana seçenek sunar video kaldırılsın ya da tıklanmadan kaynaklanan kar telif sahibine gitsin diye amacın para kazanmak değilse ikinciyi seçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı