Bir ekran kartının mavi ekran vermesine neden olan sorunlar

saudae

Hectopat
Yer
Angara
Merhaba. Çok ucuz bir fiyata, 2. el, mavi ekran veren bir ekran kartı alacagım. Bir ekran kartı neden mavi ekran verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU aşırı ısınmış ve aniden soğumuş ise lehimler atar ve kart da mavi ekran vermeye başlayabilir. Bu sorun genelde reballing ile tamir edilebilir ama reballing işi iyi yapılmaz ise sorun nükseder. Özetle başınıza bela alabilirsiniz.

Donanımsal olabilir, yazılımsal olabilir. Daha derine ineceksek uyumsuzluk, DirectX, yetersiz güç veya binbir sorun. Tam olarak neden mavi ekran verdiğini öğrenmemiz için minidump dosyasına bakmamız lazım. En azından hatanın ismini versinler size.

GPU aşırı ısınmış ve aniden soğumuş ise lehimler atar ve kart da mavi ekran vermeye başlayabilir. Bu sorun genelde reballing ile tamir edilebilir ama reballing işi iyi yapılmaz ise sorun nükseder. Özetle başınıza bela alabilirsiniz.

Anladım sağ olun hocam.
Donanımsal olabilir, yazılımsal olabilir. Daha derine ineceksek uyumsuzluk, DirectX, yetersiz güç veya binbir sorun. Tam olarak neden mavi ekran verdiğini öğrenmemiz için minidump dosyasına bakmamız lazım. En azından hatanın ismini versinler size.

Hocam satıcıya yazdım PC'ye takıp en yakın zamanda hatanın fotoğrafını atacak.

Anladım sağ olun hocam.

Hocam satıcıya yazdım PC'ye takıp en yakın zamanda hatanın fotoğrafını atacak.
Minidump dosyasını size gönderirse süper olur. Böylece siz de bizimle paylaşırsanız tam sorunu tespit etme şansımız olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı