Bir ektomorfun çilesi

lerumma

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Başlıkta görebileceğiniz üzere ektomorfun çilesi :D Ne olduğunu bilmeyenler araştırabilir. Biraz daha araştırdım ve Ecto-meso olduğumu öğrendim. Vücudum kas yapmak için iyi seviyede fakat hızlı metabolizma yüzünden kilo alımı çok zor. Yani bazıları için avantaj gibi gözüksede yağ oranım asla %10-11'in üstüne çıkmıyor bu hem avantaj hem dezavantaj. Avantaj olarak kasların en çok estetik durduğu vucüt tipine sahibim. Fakat dezavantajı ise Bulk dönemi ve kilo alamama.

Eğer siz de arkadaşlarınız tarafından ' la şu ahmete vursan yerden kalkamaz lan' yada annenizden 'oğlum biraz ye de kilo al, bi deri bi kemik kalmışsın' gibisi laflar duyuyosanız bendensiniz :D. Konuya gelecek olursak hergün bol karbonhidrat ve protein tüketiyorum. Organlarım içinde aşağı yukarı 50-100 gram yağ. Ve biraz dumble, mekik, şınav vs. internette okuduğuma göre çok çabuk yorulurmuşuz bu yüzden kısa fakat ağır çalışmak gerekiyormuşuz.

Yaşım 16 boy 1.70 kilo 55. fakat yediklerim %80'i artık nereye gidiyor bilmiyorum. Aşırı derece yesem hepsi göbeğe gidiyor göbek benden 2 adım önde gittiği oldu bazen. Ertesi kalkıyorum göbek falan yok. Hani nasıl bi metabolizmaysa artık başa bela. Sizden isteğim şu çok yemek seçerim sevmediğim bi yemeği yesem boğazımda kalır zorla yutarım ve kusasım gelir. Galiba anksiyete bozukluğundan kaynaklı. Fakat sevdiğim yemekler ise bol protein, yağ ve karbonhidrat içeriyor. Sizce nasıl bir yemek planı seçmeliyim ? Çok araştırdım fakat bütün listeler kusacağım yemeklerle dolu.

9702415.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı