Bir Evde 2 Modem Kullanılabilir mi?

mynespc

Picopat
Modemim PC'den uzakta ve bana Ethernet kablosuyla modeme bağlamam gerekiyor. Çünkü GeForce Now oynuyorum. Bizim evde 2 tane modem var. Birini kendi odama takıp 2 modem kullanabilir miyiz? 1 evde lütfen Wi-Fi sinyal artırıcılar önermeyin. Hız kaybına neden olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemim PC'den uzakta ve bana Ethernet kablosuyla modeme bağlamam gerekiyor. Çünkü GeForce Now oynuyorum. Bizim evde 2 tane modem var. Birini kendi odama takıp 2 modem kullanabilir miyiz? 1 evde lütfen Wi-Fi sinyal artırıcılar önermeyin. Hız kaybına neden olabiliyor.
Kullanılır WAN Kablosuyla Bağlardan neden olmasın

Etgernet

2 modem kullanılamaz fakat modeminizden Ethernet kablosu çekerek router takabilirsiniz. Router da modemle aynı işlevi görecektir.
Ve hız kaybı olmayacaktır.

Evinize 1 tane WAN portu gelir. Bu da ana modeme bağlanır zaten. 2. modemin router özelliği varsa ana modemden diğer modemin WAN portuna ethernet kablosu çekin.

Peki routera Ethernet kablosu takmak yerine direkt modemden PC'ye bağlamak daha iyi olmaz mı? Modemden 10,15 Metre Uzaktayım

Peki routera Ethernet kablosu takmak yerine direkt modemden PC'ye bağlamak daha iyi olmaz mı? Modemden 10,15 Metre Uzaktayım
Tabii daha iyi olur. İki modem kullanırsanız iki ethernet kablonuz olmadığı sürece sadece Wi-Fi üzerinden bağlanabilirsiniz.

Bunun dışında direkt ana modemden kablo çekmek daha mantıklı olacaktır.

Geri
Yukarı