Bir flash belleği takıldığı cihazdaki açık programları kapatan bir aygıta çevirmek

Mert4455

Hectopat
Arkadaşlar elimde bir flash bellek var bu flash belleği şu şekilde kullanmam mümkün mü?
-Bir cihaza takacağım ve hiçbir şey yapmadan cihaz ekranındaki açık olan tüm programları kapatacak. CMD falan çok anlamam mümkün müdür böyle bir şey?
Teşekkürler.

CMD üzerinden bunu yapabilirsin (yapıldığını biliyorum ama komutları bilmiyorum :( ).
Sonra autorun dosyası oluşturup BAT dosyasını çalıştıracak şekilde kodladıktan sonra her taktığında CMD'yi açıp komutu çalıştırmalı.

CMD üzerinden bunu yapabilirsin (yapıldığını biliyorum ama komutları bilmiyorum :( ).
Sonra autorun dosyası oluşturup BAT dosyasını çalıştıracak şekilde kodladıktan sonra her taktığında CMD'yi açıp komutu çalıştırmalı.
Tammamdır araştıracağım bu tarz şeyleri öğrenirken çok eğleniyorum :D var mıdır bu konu hakkında öğretici bir kaynak? CMD komutları olsun BAT dosyası vs olsun. Çok bilgim yok

Tammamdır araştıracağım bu tarz şeyleri öğrenirken çok eğleniyorum :D var mıdır bu konu hakkında öğretici bir kaynak? CMD komutları olsun BAT dosyası vs olsun. Çok bilgim yok

Taskkill (ya da bunun gibi komuttu) komutunu araştırın hocam bence.

Mutlaka küçük bir snipet yazarak yapılabilir ama burada asıl sorun USB takıldığında komut dosyasının çalışmasını ne tetikleyecek? Windows'un USB disk takıldığındaki davranışlarıyla ilgili bir açık yakalayıp USB içindeki çalıştırman gereken dosyayı oraya kaynak yapman gerekir.

USB takıldığında komut dosyasının çalışmasını ne tetikleyecek?

Autorun dosyası vardı CD'lerde eskiden (aslında hala var :D) onunla BAT dosyasını hedef gösterirsen otomatik tetiklenir bence.

Autorun dosyası vardı CD'lerde eskiden (aslında hala var :D) onunla BAT dosyasını hedef gösterirsen otomatik tetiklenir bence.

Artık UAC gibi denetimler var Autorun günümüzde kullanılmıyor. Windows 98 de olabilir bu. Demek istediğim netice itibariyle Windows'u savunmasız bırakırken istenilen işleri yine Windows'a yaptırmak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı