Bir hayvanı üzülmeden öldürebilir misiniz?

Hayvanları yemek için öldürmek sorun değil.
Bazı insanlar yemek haricinde öldürüyor. Satanistler kedi kuyruğu kesiyor. Kurban veriliyor, adak adanıyor. Köpek öldüren var. Çinlileri takdir ediyorum. Adamlar kesiyor hayvanları yiyorlar sonra. Kurban bayramı da aynı şekilde kesiyoruz yiyoruz. Ama topluca yüzlerce hayvanı bir günde öldürmek hoşuma gitmiyor. Festivaller ve dini ritüeller bence çok iğrenç.

Siz en başta anlaşılır şekilde bu tarz tilkilerden bahsettiğinizi söyleseydiniz benim yazdığımı anlamakta bu kadar güçlük çekmezdiniz, ona göre yazardım.
Pırıl pırıl beyin, ben bunu nasıl düşünemedim. Yorum yapan herkes sivrisinekleri falan kastetmediğimi anlamıştır, hatta büyük çoğunluğu hangi tilkilerden, hayvanlardan falan bahsettiğimi de anlamıştır. Tez falan mı yazsaydım; şu, şu ve şu gruptaki hayvanlar hariç hangilerini öldürürdünüz?

Hayvanları yemek için öldürmek sorun değil.
Bazı insanlar yemek haricinde öldürüyor. Satanistler kedi kuyruğu kesiyor. Kurban veriliyor, adak adanıyor. Köpek öldüren var. Çinlileri takdir ediyorum. Adamlar kesiyor hayvanları yiyorlar sonra. Kurban bayramı da aynı şekilde kesiyoruz yiyoruz. Ama topluca yüzlerce hayvanı bir günde öldürmek hoşuma gitmiyor. Festivaller ve dini ritüeller bence çok iğrenç.
Bende Çinlilerin bütün hayvanları yemesinde sorun görmüyorum. Bana göre sorun olan tek kısım; etleri yumuşasın diye köpekleri ve benzer hayvanları diri diri dövmeleri ve derilerini yüzmeleri. Yoksa sıfır sıkıntı, iyi yapıyorlar.

Pırıl pırıl beyin, ben bunu nasıl düşünemedim. Yorum yapan herkes sivrisinekleri falan kastetmediğimi anlamıştır, hatta büyük çoğunluğu hangi tilkilerden, hayvanlardan falan bahsettiğimi de anlamıştır. Tez falan mı yazsaydım; şu, şu ve şu gruptaki hayvanlar hariç hangilerini öldürürdünüz?
Özür dilerim senin beyninin içinden geçen düşünceleri görerek çiftçilerin hayvanlarını katleden tilkilerden bahsettiğini anlamadığım için, fazla zeki ya da ilahi bir gücün var sen yazılmayan şeyleri görebiliyorsan. Aşağıdaki mesajda gayet açık bir şekilde açıklamışsın bu tilkilerden bahsettiğini, tüh! Nasıl yaptım bu hatayı.
Vurdukları bir tilki için o kadar da üzülmezler.

Bir hayvanı vicdan azabı duymadan öldürebilir misiniz? Yani, daha sonradan üzüldükçe kahrolur musunuz? Mesela bazı çiftçiler mecburiyetten öldürür, ancak üzülmezler. Örneğin: Bacağı hasarlı bir civciv, tarla da yakaladıkları bir köstebek veya vurdukları bir tilki için o kadar da üzülmezler. Ben kahroluyorum mesela, hiç dayanıklı değilimdir böyle şeylere. Sizlerde durumlar nasıldır?

Vallahi konu sivrisinekler ise, elimde olsa evrendeki tüm sivrisinekler'i bir odaya sokar hepsini ilaç ile öldürürüm. O kadar nefret ediyorum o hayvanlardan :D. Ama başka bir hayvana zarar versem o acıyla yaşayamam herhalde hata sonucu olsa bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı