Bir inşaat şirketinde bir endüstri mühendisi hangi pozisyonlarda staj yapabilir?

Kapkara Kedi

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Arkadaşlar bu yıl bölümümün 2. yılındayım ve şimdiden staj aramaya başladım. Eğer bir inşaat şirketine girecek olsaydım nasıl bir pozisyonda staj yapmam gerekirdi? Daha farklı bir şekilde sormam gerekirse tam olarak hangi pozisyon benim bölümümle daha çok alakalı olurdu?

2.yılınızda staj yapmak fikri çok mantıklı düşünce. Staj yaptığınız yerdeki kişi iyi biri ve bilgili ise bilgi sömürmesi yapmayı unutmayın.
Çok teşekkür ederim, ah bir de tam olarak hangi pozisyonda çalışabileceğimi bilsem :) Excel kullanan bir kısım bulup oraya girmeyi düşünüyorum aslında. Excel'i online eğitim dolayısıyla pek öğrenememiştim, yanımda bilen birisi olursa ve o güne kadar da biraz kendimi zorlarsam bu açığımı kapatmış da olurum. Ama tabi tam olarak benim bölümün açığını kapatıyor mu onu inanın bilmiyorum...

İnşaat şirketi derken bina inşaa eden mi yoksa üretim bandı olan mı? Bildiğim kadarıyla sizi asıl ilgilendiren kısım üretim bandı, fakat bina inşaa eden bir şirkette binaların üretim maliyeti ve satış fiyatının kontorülü yapan bir departman varsa orada görev alabilirsiniz. Son olarak bildiğim kadarıyla eğer stajı okul için yapıyorsanız çalıştığınız kurumda bölümünüzden bir mühendis olması gerekiyor.

Çok teşekkür ederim, ah bir de tam olarak hangi pozisyonda çalışabileceğimi bilsem :) Excel kullanan bir kısım bulup oraya girmeyi düşünüyorum aslında. Excel'i Online eğitim dolayısıyla pek öğrenememiştim, yanımda bilen birisi olursa ve o güne kadar da biraz kendimi zorlarsam bu açığımı kapatmış da olurum. Ama tabii tam olarak benim bölümün açığını kapatıyor mu onu inanın bilmiyorum...

Francis bacon çok güzel sözü var.
Bilgi Güçtür .

Francis bacon çok güzel sözü var.
Umarım ki hayatımız boyunca hep çok daha fazlasını öğrenenlerden veya en azından bu konuda hırsı olanlardan oluruz... Olalım ki hep güçlenebilelim...
İnşaat şirketi derken bina inşaa eden mi yoksa üretim bandı olan mı? Bildiğim kadarıyla sizi asıl ilgilendiren kısım üretim bandı, fakat bina inşaa eden bir şirkette binaların üretim maliyeti ve satış fiyatının kontorülü yapan bir departman varsa orada görev alabilirsiniz. Son olarak bildiğim kadarıyla eğer stajı okul için yapıyorsanız çalıştığınız kurumda bölümünüzden bir mühendis olması gerekiyor.
Aslında direkt bina inşaa eden bir şirket bulmayı düşündüm, çünkü hem ofis hem saha kısmını da görmek istiyorum. Okulun kariyer sayfası da var aslında, ama oradan değil de kendim arayarak bakarsam daha hızlı bulurum gibi gözüküyor.
Bilgi için çok teşekkür ederim bu arada...

Umarım ki hayatımız boyunca hep çok daha fazlasını öğrenenlerden veya en azından bu konuda hırsı olanlardan oluruz... Olalım ki hep güçlenebilelim...

Aslında direkt bina inşaa eden bir şirket bulmayı düşündüm, çünkü hem ofis hem saha kısmını da görmek istiyorum. Okulun kariyer sayfası da var aslında, ama oradan değil de kendim arayarak bakarsam daha hızlı bulurum gibi gözüküyor.
Bilgi için çok teşekkür ederim bu arada...

Umarım hocam bilgi paylaşımcı insanlar ile tanışırız. Okulun kariyer sayfasından daha hızlı ve iş imkanı daha gelişmiş yerde staj yapma imkanınız oluyor. Kariyer sayfasını es geçmeyin. Askerlik yapmış olsam okulun kariyer sayfasından iş arayacağım.

Geri
Yukarı