Bir insan neden alkol alır?

Kafasi uyustugu icin icmez diye dusunuyorum.
Siz sanıyorsunuz ki her içen alkolik, sağa sola saldıran, rahat durmayan insanlar. Bu algıyı nasıl yikarsiniz bilmiyorum ama bu kafayla, böyle önyargılarla bu konulari yorumlamaniz problem.

Adam ister kafası olana kadar içer, ister tadımlık içer, ister keyiflik içer. Bu seni neden ilgilendiriyor? Sana zararı var mı? Yok. O zaman her istediğini yapar, sen de kimsenin haklarıni sorgulayamazsin.

Siz sanıyorsunuz ki her içen alkolik, sağa sola saldıran, rahat durmayan insanlar. Bu algıyı nasıl yikarsiniz bilmiyorum ama bu kafayla, böyle önyargılarla bu konulari yorumlamaniz problem.

Adam ister kafası olana kadar içer, ister tadımlık içer, ister keyiflik içer. Bu seni neden ilgilendiriyor? Sana zararı var mı? Yok. O zaman her istediğini yapar, sen de kimsenin haklarıni sorgulayamazsin.
Sen saniyorsun, galiba.

Hiçbir fikriniz olmadığı konularda kesin hükümleriniz var. :)

Binlerce yıllık geçmişi olan bir kültür ürünü içki. Dünyanın hemen her yerinde binlerce çeşidi üretilip, tüketiliyor. İçki lezzeti, sohbetlere eklediği keyfi ile sofranın bir parçasıdır. Özentilik falan gibi sığ yorumlar, içinde bulunulan çevrenin suçu, sizin değil. 8 kahve içmek, 1 kilo baklava yemek ne kadar zararlıysa içkiyi de fazla tüketmek zararlı olabilir. Birçok şey ölçüsü dahilinde keyiflidir. Bu kadar kapalı olmayın, çevrenizden daha iyi olun.

Son düzenleme:
Geceleri takıntı yapar uyuyamazsın ama 5 shot atarsın mışıl mışıl uyursun. Stres vardır, dert vardır baş edemiyorsun ve biraz kafa dağıtmak unutmak istiyorsundur yine aynı yoldan bir şekilde gün kurtarılır. Bunun dezavantajı; yüksek vergiden dolayı büyük masraf, mide bulantısı, sağlığa büyük zararlarının olması. Dozunda bırakamazsan hayatın o şişenin içine girer. Leş gibi zehir gibi olan alkollü içecekleri keyfi olarak içen insanları anlamıyorum gerek yok yani. Viski, votka hepsi zehir zemberek ve rahatsız edici, pahalı. En iyi İskoç viskisi de içtim yine severek içilmez. O paraya biftek alır mangalda pişirir gömerim mesela. Dediğim gibi bu dünyada her şeyi dozunda ve karşılığını alabilecek şekilde mecburi kalınca kullanırsan bir şey olmaz. Not: Çocuklar alkol kötülüklerin anasıdır bulaşmayın gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı