Bir insan neden alkol alır?

@Electrolux, hocam içmeyen birisi hiç bulaşmamalı. Ben 13 yıl kullandım, gerçekten 13 yılda giden paramın haddi hesabı yok.
Ben yılda bir kaç kez içerim o zamanda içtiğime pişman olurum gerek yok. O parayla belki arsaya eve yatırım yapardın çok yazık ama önüne bakarsan hiçbir sorun olmaz içme gerek yok. İrade senin elinde, yılda bir kaç kez ortam denk gelir neyse derimde yine boş. Benim arkadaşım var, her ortama girdik çocuk yer, gezer, para ezer ama ağzına vurmaz salak değilim der. Yani insanın kendisinde bitiyor. Burada çok fazla çocuk ve ergen var o yüzden sakat konular, çocuklara özendirmemek ve gerçeğini söylemek lazım.

Cuma aksami isini bitmissin eve gelmissin acip biraz oyun oynayacaksin kafa dinleyeceksin, kola mi icilir burada? Portalak suyu mu icilir?

Sevgiliyle plaja inmissin, guneslenirken muhabbet ediyorsun. Fanta mi iceceksin? Cay mi iceceksin?

10 senedir gormedigin arkadasinla bulusmussun. Deniz kenari bir mekanda oturuyorsun. "Dur sana bir oralet ismarlayayim" mi diyeceksin?

Her durumun ideal bir icecegi var.

Cuma aksami isini bitmissin eve gelmissin acip biraz oyun oynayacaksin kafa dinleyeceksin, kola mi icilir burada? Portalak suyu mu icilir?

Sevgiliyle plaja inmissin, guneslenirken muhabbet ediyorsun. Fanta mi iceceksin? Cay mi iceceksin?

10 senedir gormedigin arkadasinla bulusmussun. Deniz kenari bir mekanda oturuyorsun. "Dur sana bir oralet ismarlayayim" mi diyeceksin?

Her durumun ideal bir icecegi var.
Bence oralet içilir hiçbir sakıncası yoktur. Alkol almak zararlıdır.

Bir içeceğin içilmesine bu kadar anlam yüklenmesi ve karşıtlık gösterilmesi gördüğüm en antipatik şey.

Hayir, belirli oranlarda alkol almak faydali bile. Periyodik olarak bir kadeh sarap icmenin faydali olduguna dair arastirmalar var.
Şunu hiçbir şekilde bu millete anlatamıyoruz. Yerinde dozajında ve ideal durumlarda alkol almanın bence bir sıkıntısı yok.

Geri
Yukarı