Bir ISS Sarmalı: Türk Telekom'a Neden Geçtim?

Makaleler
7
Daha fazla  
Herkese selam 2018 yılından 2022 yılının sonuna kadar TurkNet ile müthiş bir VDSL deneyimi yaşıyordum ama unuttuğum bir olay vardı ENFLASYON. 2019 yılında kesilmiş bir faturamı buldum 65 TL olduğunu görünce şok oldum ve ne kadar pahalılığa alışığımızı fark ettim. Avrupa insanı gibi parayı takip edemediğimizi anladım.

Neyse gel gelelim ISS işine: TurkNet bir zamla 2022 başında 99 TL yapmıştı. Ardından bir zamla 139 TL ve en son port ücretleri zammı ile 169 TL'ye çıkartarak "YUH" dedirtmişti.
Bende farklı bir ISS arayışına girdim ve Netspeed'e geçtim. İlk başlarda her şey güzeldi ama sonra? İlk başta çok hissedilmese de akşamları acayip bir hız düşüşü baş gösteriyordu. Speedtest 50 gösteriyordu ama akıcılık yoktu. Ben de "bari TurkNet'e geri döneyim" dedim ve şok oldum. 249 TL TurkNet hem de.
Bende şapkayı önüme koyup düşündüm. Ben şu anda 159TL'ye Netspeed kullanıyorum ama fiyatımın değişmeyeceğinin garantisi yoktu. En yakın TT ofisine gittim ve ilk 12 ay 219 TL sonraki 12 ay 259 TL'ye Türk Telekom'a geçtim. Yıllarca ucuzluğu, F/P olması ile ün salan TurkNet artık rekabetçi halde değil maalesef. Sitesine girince kafam kadar fiyat etiketi yazan firma artık fiyatını altyapı sorgulama sonunda veriyor. TurkNet bu fiyat politikası ile giderse çok müşteri kaybedecek.

Netspeed internetini kapattığım esnada "zam gündemde yok" denilse de herkes TurkNet'in zam yapmasını beklediği için onlar da illaki yapacaklar.
Taahhütsüz internet maalesef artık ekonomik değil bu nedenle tüm arkadaşlara tavsiyem şu olur alabildiğiniz en uzun taahhütle en uygun interneti alın zira zamlar seçim sonunda mecburi olarak artacak.

Not: Netspeed'de ping değerlerim 30-40 arası iken Türk Telekom'da şu anda 15-20 falan
Herkese sağlıklı günler dilerim.

Benim de altyapım iyi olduğundan sizin gibi taahhütlü kullanıyorum. Eskiden 2 senelikler olurdu, şimdi 1 seneye indirmişler. Geçen aya kadar 100 MBPS internete 90 verdim taahhütüm sayesinde.

Şu fiyatlara bak. Aldıkları fatura ücretlerini sadece 1 aylığına altyapıya harcasalar Anadolu’dan Trakya’ya gigabit internet olmayan yer kalmaz köy bucak. Telekomünikasyon hizmetlerinin getirisi bu kadar yüksek iken halen neden internet altyapısına yatırım yapmıyorlar gerçekten şaşırılacak bir durum/

Türkiye’nin çoğu mahallesinde halen 16mbps hız kullanılıyor.

Bende Netspeed kullanıyorum ping değerlerim iyi fiyat ise 159TL. Yakında Türk Telekom'a geçmeyi planlıyorum çünkü zamlar durmuyor hiç bir şekilde yakında diğer İSS'ler de yapar. Fiyatlara baktığımda ayrı şok oldum.

TT'de pingim ne olacak orası da ayrı bir mevzu.

Bunlar ne böyle?

1675253697466.png

Bende Netspeed kullanıyorum ping değerlerim iyi fiyat ise 159TL. Yakında Türk Telekom'a geçmeyi planlıyorum çünkü zamlar durmuyor hiç bir şekilde yakında diğer İSS'ler de yapar. Fiyatlara baktığımda ayrı şok oldum.

Bunlar ne böyle?

1675253697466.png
Gerçekten "BORU" gibi fiyat.
1675253948907.png

Bunlar ne böyle?

Eki Görüntüle 1653080

Gerçekten "BORU" gibi fiyat.
Eki Görüntüle 1653088
Fiyatlar şuanda pahalı gelebilir ama zamlardan sonra ucuz gelecektir. "Fiyatlarımız dünden pahalı ama yarından ucuz" misali...

GigaFiber'i ADSL ve VDSL kullanıcıları finanse eder oldu. TurkNet'in yaptığı zam gerçekten fazla bende yakın zaman da Türk Telekom'a geçeceğim, en azından şu an fiyatları aynı olsa da 2 sene garanti altına almış olurum.

Her zaman bu mantıkla internet üyeliğimi yapıyorum. Maalesef internetsiz yaşayamam. Kullanacağım bir hizmete 2 yıl taahhüt vermekten hiç çekinmedim şimdiye kadar. Konunuzu görünce online hizmetlere girdim. 100 Mbit yalın fiber için bana sunulan teklif ilk altı ay 160 TL, sonraki 18 ay 315 TL. Toplamda 6630 lira yapıyor. 24'e bölünce aylık 276,25 liraya geliyor. Bu ekonomik şartlarda iyi gibi. Ayrıca ekleyeyim, herkesin şikayet ettiği TTnet'ten oldukça memnunum. Hızım hiçbir zaman düşmedi. 100 mbit'in tamamını alabiliyorum.

Geri
Yukarı