Bir İtopya.com tecrübesi

Supangela

Kilopat
Bugün sizlere itopya.com üzerinden alışveriş sürecimi anlatacağım ve bayağı ağlayacağız, üzüleceğiz çünkü çok kötü bir deneyimdi. Şaka şaka, ben öyle olacağını düşünmüştüm.

10/10/2019 21.50.38 Tarininde Corsair HS60 kulaklık ve yanında SteelSeries QCK Edge Large mousepad sipariş ettim.
Daha sonra mousepad almaktan vazgeçtim ve 10/10/2019 22.36.20 tarihinde sipariş iptali talebinde bulundum.

Daha sonra bir garip oldum, İtopya üzerinden başarılı alışverişlerim vardı ancak daha önce hiç böyle bir deneyimim olmamıştı. Tamamen emin olmadan bir şey sipariş etmem ve etmeden önce araştırıp bana uygun olup olmadığına, istediğim ürün olduğuna karar verir ve öyle sipariş ederim. Ancak ne olduysa bir anda mousepad almaktan vazgeçtim ve her şey başladı.

Sipariş iptaline bastığımda bununla ilgili bir deneyimim olmadığı için bir tuhaf oldum daha sonra klasik hareketi yaptım.
Evet şikayetlere baktım, içimde bir alev oluştu. Korktum, iade için 8 aydır beklediğini ancak hala para iadesi alamadığı söyleyenleri gördüm.

Korkarak beklemeye başladım, sabah olmuştu ancak beklemeye devam ettim. İptal talebim halen "İptal talaebiniz değerlendiriliyor. " Yazıyordu. Öğleden bir sura sonra [email protected] adresine nazik bir dil ile bilgi almak istediğimi ne zaman onaylanacağını sordum ve e-mail attım. 2-3DK geçmeden İtopya müşteri hizmetleri tarafından telefonuma bir arama geldi, oldukça hızlı olduklarını söylemeliyim beni etkilemeyi başarmışlardı.

Gayet kibar bir şekilde bilgilendirildim ve talebimi onaylayacağını söylediler teşekkür edip görüşmeyi sonlandırdım. Daha sonra beklemeye devam ettim. Arada yokluyordum ancak değişen bir şey olmuyordu, ertesi gün saat 17.30 civarında tekrardan bir e-mail attım. Müşteri hizmetleri 18.00'da mesai sonuna giriyor, 10 dakika kadar bekledim ancak bu sefer aranmadım. E-Mail sayısı çok olabilr diye düşündüm ve mesai bitmeden aramaya karar verdim.

Müşteri hizmetlerinin numarasını çevirdim ve 1 Dakika bile beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanabildim. Daha sonra iptal ettiğimi dahas orna beklediğimi ancak olmadığı için aradığı mı, onaylanacak dediğinizi ancak halen değerlendirme aşamasında olduğunu gördüğümü söyledim nazik bir şekilde.

Onlar da bilgilerimi alıp kontrol ettiler ve nazik bir şekilde onaylandığını ancak para iadesi yapmak için gerekli süre geçene kadar gözükmeyeceğini hakkında bilgilendirildim kapatmadan önce iadenin ne kadar zaman alabileceğinden bahsettim onlarda 1-4 gün söylediler ve teşekkür edip görüşmeyi sonlandırdım. Beklemeye devam ettim ve yaklaşlık 21: 30-21.40 gibi baktığımda "İptal Edildi" yazısını görebildim. Para iadesi için beklemye başladım ancak param gelmemişti. 8 Ay muhabbetleri hep kafamı kurcaladı, tekrardan korkum yükselmeye başlamıştı.

Bu sabah kalktığımda telefonumdan mobil bankacılık ile hesabımı kontrol ettiğimde iade olduğunu gördüm.
13/10/2019 07.52.29 Tarihinde ise sadece Corsair HS60 sipariş ettim ve kargomu bekliyorum.

Benim için güzel bir deneyim oldu, müşteri hizmetlerinden memnun kaldım hiçbir sorun olmadı. Şikayetleri görünce insan gerçekten ürperiyor ve korkuyor. Telefonun açılmama, e-maillere cevap verilmeme, para iadesi yapılmama gibi şkayetler çok fazla görmüştüm.

E-Mail için şunu söyleyebilirim bana da cevap verilmedi telefonla aradılar, sanırım direkt okuyup sizi arıyorlar. Bundan dolayı İtopya hesabınızın kayıtlı olan e-mail adresini kullanmanız daha iyi olacaktır. O kadar şikayete rağmen bu güzel deneyim için oldukça mutluyum, herhangi bir rahatsızlık durumum olmadı şikayetlerin tedirgin etmesi dışında.
Bende deneyimimi yazıp, bu köşeye bırakıyorum. O kadar şikayetin arasında bir soğuk su olarak kalsın.

Sizler böyle sorunlar yaşadıysanız çözebildiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazının tamamını okumadım ama daha önce bir ürün aldığimda müşteri hizmetlerine ulaşmanın imkansız ve ne zaman arasan 30 kişi bekliyor demesi en son alışveriş yapılacak yer olması için yeterli benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı