Bir Kavgada Öfkeli Olmak Mı Daha İyi Sakin Olmak Mı ?

Öfke Mi Sakinlik Mi ?

• Öfkeli Olmak

Oy: 37 33,9%
  • Sakin Olmak

Oy: 72 66,1%

• Oy verenlerin toplamı
    109
Henüz bu durumda kendi cüssemden 2-3 katı fazla biriyle karşılaşmadım. Sağ cebinde steroidle dolaşan, spor salonlarında yatıp kalkan badici abilerle karşılaşmak zor zaten Türkiye'de. Bu sebeple cüsse bir kıstas değil benim için.

Mesela asla kavga etmeyeceğim ve lafı uzatmayacağım yerler var. Bunlar okula gittiğim vakit okul idi ve şu anda iş alanı. İçimden sövüp geçerim, gidip duvar yumruklarım ama olayı uzatmam buralarda. Dışarıda ise yine çok bela arayan biri değilimdir. Özellikle aileme, yanımdaki bir kadına, bana karşı bir sözlü/fiziki saldırı olmadığı sürece öfkem irademi aşmaz.

Bunlardan biri olduğunda en son birinin kafasını 💩'dan arabasının kaputunda çıkarmıştım. Böyle :)

2,5 sene MMA yaptım. Maçlarda sakin olmak önemli tabii ki ama bir sokak kavgasında sinirli hareket edersem adam dahi öldürebilirim. Bu da hiç akıllıca değil. En iyisi hiç kavgaya girmemektir. Kavga iyi bir şey değildir. İrrasyonel olursun çünkü kavga ettiğinde ve bu da son derece yanlış şeyler yapmana sebep olur. MMA yapmaya başladığım ilk gün hocamın bana söylediği bir laf vardı: Kavgaya girmemek için gerekirse 1 kilometre yürü, etrafından dolaş ama kavgaya girdiğin an 1 santim dahi geri adım atma.

Parası olan adam kolay kolay kavga etmez :) Mümkün mertebe maddi açıdan yeterli seviyeye gelmeye çabalayıp uzak durmak lazım bu tip olaylardan.

3.5 yıl profesyonel olarak Muay Thai yaptım. Müsabakalara da çıktım sokakta kavgada ettim. Hiçbir eğitim almamış insanlar için durumun değişeceğini sanmam ama. Her zaman sakin kalmak daha önemli. Çünkü sinirliyken düşünmeden hareket edersin ve buda senin zararına olur(karşındaki işini biliyorsa). Ben şahsen karşımdaki kişi sinirliyken daha kolay kazandım maçlarımı o yüzden maç esnasında sinirlendirirdim. Aynı şekilde sokak kavgalarında da öyle.

Ekleme: Şunu da eklemek isterim asla birilerini döveyim diye bu sporu öğrenmedim. Yeri geldi dövebileceğimi bildiğim halde kavgaya girmedim. Yeri geldi haklısınız özür dilerim dedim geçtim. Sadece kendimi savunabilmek için öğrendiğim bir spor. Çünkü bizim insanımız haklısın özür dilerim dedikçe korktun sanıp üstüne geliyor mecbur dövmek zorunda kalıyorsun. O yüzden gerekmedikçe kavga etmeye tamamen karşıyım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı