Bir kere açılan klasör, program veya sekme yüzlerce kez açılıyor

arse12

Centipat
Daha fazla  
Merhaba saygıdeğer forum kullanıcıları lafı uzatmadan konuya gireceğim.
Laptopta annem şarkı dinlerken bir hata olduğunu söyledi ve PC'yi yeniden başlattım amma velakin tuşları kontrol etmeme rağmen herhangi bir klasör, program veya yeniden başlatma sekmesine girdiğimde kendi kendine açtığı için ilk seçeneği alıp giriyor ya da açtığım bir programı mesela Chrome'u 40-50 tane fazladan açıyor. PC'yi sıfırlamaya çalışsam da 20 tane aynısından açıp ileriye bastığımda kapatıyor. PC sadece YouTube ve ofis programları için kullanıldı herhangi bir şey indirilmedi.
Sağlıklı günler dilerim.

Dosya Ekleri

• ezgif-2-be0733f69cd9-min.gif
    ezgif-2-be0733f69cd9-min.gif
    1,5 MB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
Laptopta annem şarkı dinlerken bir hata olduğunu söyledi ve PC'yi yeniden başlattım amma velakin tuşları kontrol etmeme rağmen herhangi bir klasör, program veya yeniden başlatma sekmesine girdiğimde kendi kendine bir şeyler yapıyor ya da açtığım bir programı mesela Chrome'u 40-50 tane fazladan açıyor. PC'yi sıfırlamaya çalışsam da 20 tane aynısından açıp ileriye bastığımda kapatıyor. PC sadece YouTube ve ofis programları için kullanıldı herhangi bir şey indirilmedi.
Sağlıklı günler dilerim.

MBAM veya Kasperksy ile virüs taraması yapar mısınız? Bana bir şaka virüsünü hatırlattı.

Temiz çıkarsa "sfc/scannow" komutunu kullanın.

Son düzenleme:
Laptopta annem şarkı dinlerken bir hata olduğunu söyledi ve PC'yi yeniden başlattım amma velakin tuşları kontrol etmeme rağmen herhangi bir klasör, program veya yeniden başlatma sekmesine girdiğimde kendi kendine bir şeyler yapıyor ya da açtığım bir programı mesela Chrome'u 40-50 tane fazladan açıyor. PC'yi sıfırlamaya çalışsam da 20 tane aynısından açıp ileriye bastığımda kapatıyor. PC sadece YouTube ve ofis programları için kullanıldı herhangi bir şey indirilmedi.
Sağlıklı günler dilerim.

Kaspersky indirin. Tam tarama yapın. Format diyenleri de sallayın gitsin.

USB disk ile format at. Büyük ihtimalle virüstür.

Artık makro ayarlayacağım virüs konularında format önermeyin yazacak otomatik.

Virüs taramasına da sürekli enter'a basar gibi yaptığından olmuyor birazcık bekleyeceğim.
Microsoft edge veya chrome açmayı denedim yine 30-40 tane pencere açıldı sonrasında görev yöneticisine girip kapatabildim,bir süre bekleyip virüs taraması yaptıktan sonra ilginç bir şekil de sorun ortadan kalktı.

Son düzenleme:
Virüs taramasına da sürekli Enter'a basar gibi yaptığından olmuyor birazcık bekleyeceğim.
Microsoft Edge veya Chrome açmayı denedim yine 30-40 tane pencere açıldı sonrasında görev yöneticisine girip kapatabildim, bir süre bekleyip virüs taraması yaptıktan sonra ilginç bir şekil de sorun ortadan kalktı.

Sonucu atar mısınız?

Windowsun kendi virüs taramasını yapabildim herhangi bir tehdit algılamadı yarın MBAM ile yapıp sonucu atarım.
Sorun maalesef kendini tekrar ediyor.Mbam ile taradım sonuç gayet temizdi.Windows 11 e de geçtim lakin hata hala devam ediyor sorun tam olarak şu.1-3 dakikada bir arama motoruna bir şey yazdığımda kendiliğinden entera basıyor.Mouse ile bir program açsam onu 70-80 tane açıyor.kendine kendine harf basmıyor sadece enter veya clickleme hatası var.yüzlerce kez entera kendiliğinden basarken touchpade dokunduğumda duruyor 2 dakika sonra yeniden oluyor.
Yeni bir güncelleme,z-x-c-v-ç-ö-shift-, tuşlarına basınca hata hemen kendini tekrar edip entera abanıyor.

v

c

Son düzenleme:

Geri
Yukarı