Bir kez daha Windows 7'nin Üstünlüğü

Selamlar arkadaşlar.
Son 1803 güncellemesinden sonra GeForce sürümünü güncellemedim. Nedeni ise bir arkadaşımın cihazında 1803 ile beraber çalışmaması. Ben yine oyunumu oynamaya devam ettim sorunsuz.
Bir gün Chicken Invaders indireyim oynayayım dedim. Oyun içi FPS kaç biliyor musunuz? Maksimum 2! Chicken Invaders | InterAction studios
Her türlü yolu denedim ama FPS düzeltmeyi başaramadım.
Ondan sonra, hadi bir de PUBG oynayayım dedim. Arkadaş o da açılmıyor 1803'ten sonra. Crash verip duruyor. En sonunda elimdeki Ultimate lisansı ile Windows 7 kurulumunu imzamda mevcut olan sisteme gerçekleştirdim.
Ondan sonra yukarıda yazdığım bütün dertlerden kurtuldum.
Başka bir sorun ise çoğu oyunda FPS drop yaşamamdı. E tabi Windows 7 bunu da çözdü.
Bu Windows 10'dan 7'ye sıkıntı çektiğim için 3. dönüşüm arkadaşlar.
Diyeceğim şu. Windows 7 10'dan çok daha uyumlu ve stabil bir sistem. En azından 6. nesil ve önceki Intel işlemcileri ve tüm güncel AMD işlemciler için.

Senin bilgisayarın bozuktur yoksa win10'da sorun olsa yerinde duramazsın :D :D

Ben de Windows 10 kullanıyorum. Bende sorun 1709 sürümünde oldu ama 1803 ilk çıktığından beri onu kullanıyorum ve şuan hiçbir problem yaşamadım.

1803 sürümü sorunsuz arkadaşlar, ancak temiz kurulum yapmanız gerekiyor. Ben de çok hata aldım başta, temiz kurulumla hepsi gitti.

Ben temiz kurulum da yapmadım ama... Hadi neyse:)

Windows 10 1803 versiyonun daha tam olarak stabil olmadığını herkes söylüyor. Windows 10 1709 sürümünde kimse sıkıntı yaşamıyor.

Cok dogru. Yeni aldigim freedos cihazimla yaklasik 2 hafta ugrastim. windows 10 pro 1803 kurmustum. Ama mavi ekran hatalarindan ve sistem cokmelerinden dolayi cihazimi 2 hafta kullanamadim. Servisle gorustum onlar gonderin biz yukleyelim dediler. windows 10 home 1709 yuklediler suan cihazimdan en iyi performansi alabiliyorum.

Windows 10'un her büyük güncellemede acaip ve garip sorunlar yaşattığı bir gerçek ama bu demek değilki Windows 7 daha stabil vs. Sorunların çözümü Windows 7 ye geçmekten ziyade, temiz kurulumdan kaynaklı bence. Yani W10 da soru yaşayıp, W7 ye geçince sorunu çözülenler, W7 yerine W10'u temiz kursa belki sorun yine çözülecek. Stabilite konusunda, temiz W7 kurulu sistemi 3 ay kullanın, birde W10 kurulu sistemi 3 ay kullanın. W7de performans düşüşü olacaktır (şişme). W10 çok daha esnek ve hafif bir sistem.

İyi günler diliyorum,

Orjinal Windows 10 Pro kullanılıyorum 1803 Version. Nvdia sürücüsü 398.36. Yaşadığınız sıkıntıların hiç biri ile karşılaşmadım. Windows 7 yada 8.1 den Windows 10'a yükseltilen cihazların çoğunda buna benzer sürücü sorunları ile karşılaşılıyor. Böyle bir durumda iseniz temiz kurulum yapmaya ihtiyaç duyacaksınız. Son bir soru acaba korsan kullanıyor olabilir misiniz?

Bende geçen gün Win10 yükledim Win7 de 120 fps alırken lolde Win 10 da 35 bile alamıyordum ayrıca çok kasıyordu şimdi tekrar Win7 yaptım gayet memnunum.

İyi günler diliyorum,

Orjinal Windows 10 Pro kullanılıyorum 1803 Version. Nvdia sürücüsü 398.36. Yaşadığınız sıkıntıların hiç biri ile karşılaşmadım. Windows 7 yada 8.1 den Windows 10'a yükseltilen cihazların çoğunda buna benzer sürücü sorunları ile karşılaşılıyor. Böyle bir durumda iseniz temiz kurulum yapmaya ihtiyaç duyacaksınız. Son bir soru acaba korsan kullanıyor olabilir misiniz?
6 senedir cihazlarımın hiçbirine korsan sokmam.

Bakın açıkçası ben de Windows 7 hayranıyım. Özellikle sırf o Aero Glass arayüzü için bile Windows 7 diyebilirim. Fakat şöyle de bir gerçek var, Windows 10 1709 sürüm bana kalırsa en stabili. Evet 1803 daha güncel ancak yaklaşık 6 aydır 1709 kullanıyorum ve Windows Update hizmetini tamamen sildim. Kafam rahat. Ne sorun ne dert :)

Windows, Windows 7'den desteğini kesti. Windows 10 bundan sonra daha kararlı, stabil ve kalıcı olarak görev yapacaktır.
Hayır kesmedi hala devam ediyor.
Windows 10 1803 versiyonun daha tam olarak stabil olmadığını herkes söylüyor. Windows 10 1709 sürümünde kimse sıkıntı yaşamıyor.
O varken de bir kez 7'ye döndüm.
Aynı şeyleri ben de Windows 10 1803 sistemimde yapıyorum ancak bir sorun yaşamıyorum. Bir şeyleri ters yapmak değil de nasıl kullandığınıza inilmeli bence.

Böyle düşünebilirsiniz ancak bu maalesef böyle değil. Kaç yıllık işletim sistemine neredeyse sürekli güncelleme alan, oyunlar için benzersiz Windows 10'dan stabil demen ipin ucunu kopardı zaten.

Zahmet edip W7'ye dönmek yerine kolayca sorunsuz, daha stabil bir sürüm olan 1709'a da dönebilirdiniz.
Peki oyunlar için benzersiz olan sistemde neden FPS alamıyorum defalarca farklı yollar denemiş olmama rağmen? Her seferinde Windows 7 daha performanslı oluyor.
1803 sürümü sorunsuz arkadaşlar, ancak temiz kurulum yapmanız gerekiyor. Ben de çok hata aldım başta, temiz kurulumla hepsi gitti.
Keşke.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı