Bir kilo demir mi ağırdır? Bir kilo pamuk mu?

Cihen

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel i5-11400F
GPU: PNY GeForce RTX 3060
Anakart: ASUS PRIME H510M-E
RAM: PNY 8GB XLR8x2 3200MHz DDR4 RAM
Kasa: POWER BOOST X58RGB
PSU: High Power 750W 80+ Gold Performance
SSD: Kioxia Exceria NVMe M2 500GB
Klavye: Hadron G502
Fare: Bloody A90
Kulaklık: Bloody G580
Telefon: Xiaomi Redmi Note 9

Troll Face

Decipat
Bi' kilo pamuk dediğin en fazla 500 gram falan olmakla birlikte 1 kilo demir nereden baksan 10 kilo vardır.

Ciddi misin? Türkiye eğitim sisteminin bizlere kattıkları adlı çalışma. İkisi de eşittir. Kafaya atma olayı ise öz kütle ile ilgilidir. Demirin öz kütlesi fazla olduğu için daha yoğun bir yapıdadır. Ancak ağırlık ve öz kütle farklı kavramlardır.

er2grul

Decipat
Makaleler
1
Ciddi misin? Türkiye eğitim sisteminin bizlere kattıkları adlı çalışma. İkisi de eşittir. Kafaya atma olayı ise öz kütle ile ilgilidir. Demirin öz kütlesi fazla olduğu için daha yoğun bir yapıdadır. Ancak ağırlık ve öz kütle farklı kavramlardır.
Mizah ve eğlence kategorisindeyiz. Ne yaşıyorsun kendi kendine? Çok çok acilinden bi' ruhsal sağlık hizmeti al. Çünkü bir sürü geyik cevap içinde benimkini ciddiye alıp bir de eğitim sistemi diye duyar kasmışsın. açıklama yapmışsın😂😂
Toplum böyle anormal tipler ile dolu.

Son düzenleme:

Astronotarda

Decapat
Daha fazla  
Soru yukarıda. Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.
İnsanlar konuya 1 kilo demir 8 kilo vardır gibi şeyler yazmış, fizik kurallarına göre bu imkansız. 1 kilo pamuk ve 1 kilo demir eşit ağırlıktadır. Ama hacimleri ve öz kütleleri farklıdır. 1 kilo demir 8 kilo çıkmaz yani.

Yukarı