Bir kişinin veya bir bireyin İntihara meyilli olması.

Karamjen

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Perakende satış danışmanı ( Özel Sektör )
Anlamadım konu 4 arkadaşımın başına gelmiş bir şey. Nedenine gelicek olursak hiç biride doğru düzgün açıklama yapmadı. Birinin İntihara meyilli olması için ne yaşaması gerekir. Nedensizce bu olayı nasıl yapabilirler. Anlamadığım konu 4 kişininde arkadaşım olması ve bir birlerini tam anlamıyla tanımaması. Hiç biri ben olmadığım sürece bir araya gelecek kişiler değiller. Şuçlu ben miyim. Birinin intihara meyilli olmasını anlaya bilirmiyim anlaşılabilir mi.
NOT: Bu konuda lütfen ciddi cevaplar yazın kendimi şuçluyorum.

Yaşa bağlı olarak ergenliğin ateşi de denebilir. Çok büyük psikolojik sorunlar da. İntihara meyilli insanlar genelde belli etmezler ansızın olur herşey. Genelde de ansızın gelişen olaylar insanı sağlıklı düşünemeyip, intihar etmeye iter. Örneğin büyük bir batak vermek, terkedilmek. En azından benim gördüğüm, bildiğim kadarıyla bu şekilde.

Yaşa bağlı olarak ergenliğin ateşi de denebilir. Çok büyük psikolojik sorunlar da. İntihara meyilli insanlar genelde belli etmezler ansızın olur herşey. Genelde de ansızın gelişen olaylar insanı sağlıklı düşünemeyip, intihar etmeye iter. Örneğin büyük bir batak vermek, terkedilmek. En azından benim gördüğüm, bildiğim kadarıyla bu şekilde.
Sıkıntı hiç birinin bir sorunu yok.

-Kişinin kendini içten içe yiyip bitiren bir derdi olabilir
-Gelecek kaygısı olabilir, veremediği kararlar veya düştüğü ikilemler olabilir
-Hayattan hiç bir beklentisi olmayabilir, bir hedefi veya bir yaşama amacı olmayabilir
-Benliğini kaybetmiş olabilir (artık o eski o değildir)
Ve daha pek çok şey olabilir, benim aklıma gelenler bunlar. Kendimden çıkarım yaptım ben de zaten pek bir bilgim yok insan psikolojisiyle alakalı. Ama neyse ki atlattım ve yaşamaya gayret ediyorum. Artık hedeflerim var, ölmeden önce yapmak-başarmak istediğim şeyler var. Hobilerim var vesaire..
Önerim şu ki arkadaşlarınla güzel bir şekilde konuş uzun uzun, hayatın güzelliklerinden bahset. İleride başarılı biri oldukları zaman aileleri onlarla gurur duyacak, bundan bahset. Beni ayakta tutan şeyler bunlar. Umarım arkadaşların için şafak tekrar söker, güneş tekrar doğar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı