Bir kitaba başlıyor olsaydınız nasıl başlardınız?

alitility

Hectopat
Makaleler
12
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Çok fazla boş vaktim var ve kitap yazasım var, çok da kitap değil hikaye diyelim, ama nasıl başlayacağımı bilmiyorum, fantastik bir şeyler yazmayı planlıyorum, teliflik durumum yok hem LoL'den hem doctor whodan çalmayı düşünüyorum (ölse bile bir araya gelmeyecek dünyanın en alakasız ikilisi), giriş kısmını halletsem roman bile yazarım ama aklıma giriş gelmiyor, dandik şekilde soğuk bir kış günü diye de başlamak istemiyorum, fikri olan var mı?

Çok fazla boş vaktim var ve kitap yazasım var, çok da kitap değil hikaye diyelim, ama nasıl başlayacağımı bilmiyorum, fantastik bir şeyler yazmayı planlıyorum, teliflik durumum yok hem LoL'den hem doctor whodan çalmayı düşünüyorum (ölse bile bir araya gelmeyecek dünyanın en alakasız ikilisi), giriş kısmını halletsem roman bile yazarım ama aklıma giriş gelmiyor, dandik şekilde soğuk bir kış günü diye de başlamak istemiyorum, fikri olan var mı?

Dediğin karakterleri (karakter mi onu da bilmiyorum) tanımıyorum ama eğer ki karakter ise o karakterin 1. bakış açısından bir konuşmasından giriş yapıp 3. kişi ve aralarda yeniden 1. kişi olarak devam edebilirsin. Girişten kastım;

-...(Karakterin konuşması)

Ondan sonra sen araya girip devam ettirebilirsin. Devam ettirdikten sonra da yeniden karakter konuşmasına devam edebilir ve öylece devam eder.

Güz ayının son demlerini yaşayan ve birbirinden habersiz iki çiçeğin doğduğuna şahit oluyordu güneş.

Kitabın sonuna da eğer ayrılık olacaksa;
Güz ayının daha yeni ve ilk demlerini yaşayan, birbirinden bi' hayli habersiz iki gülün solduğuna şahit olmuştu güneş. Bir anlıkta olsa ''Her şey zamanına esirdir'' diye içinden geçirdi.

Geri
Yukarı