Bir kıza ona karşı bir şey hissetmediğimi nasıl belli edebilirim?

Hocam normal muhabbete devam et. Arada kanka diyebilirsin. Zaten seni anlar.

Merhaba arkadaşlar, arkadaş ortamımız yeni dahil olmuş olan bir kızın sadece benimle olan çok samimi iletişiminden ve olur olmadık muhabbet bulup bana yazma çabasından bana karşı bir şeyler hissettiği çıkarımına vardım. Tabi günahını da almak istemem. Ama böyle bir şey varsa nasıl buna engel olabilirim. Onunla konuşurken kanka diye hitap etmek istesem, ben sadece uzun bir süre bir şeyler paylaştığım insanlara böyle hitap ederim. Kardeşim kelimesi de bir kıza karşı bana çok itici geliyor. Gözüne sokacağım yakın zamanda yaşadığım bir ilişkim de yok. Fikirlerinize açığım.
Kanka ve benzeri şekilde hitap ederseniz (koz sizi gerçekten seviyorsa) bırakın sevgiyi size karşı arkadaşlık duygusu bile duymaz, siz aynı devam edin😁

Bu bana da olmuştu. Uzun bir süre bir şey dememiştim. Sonra arkadaşı gelip seni çok seviyor dediğinde küfür edip yollamıştım. Bayağı kırıldı. Sonradan ben de üzüldüm sert davrandığım için ama şu an benden nefret ediyor yüzüme bile bakmıyor. Kısa bir acı sonra kökten muhabbete son :)

Nasıl konuşuyorsan öyle konuşmaya devam et. İlgileniyorsa ilgilensin, ekstra samimiyet gösteriyorsa göstersin. Sevgilin veya ilişkin de yokmuş, zararı mı var? Yok. Eğer hoşlanmadıysan sınırlarını belli edebilirsin düzgün bir üslupla, olur biter.

Son düzenleme:
Ben "Allah razı olsun" diyorum. Mesela herhangi bir konuda seni övüyorsa cevap: Allah razı olsun.

Gerçi seni seviyorum diyen kızlara da teşekkür etmişliğim var ama o ayrı konu.

Kızın sevip sevmedeğini %100 bilmiyor. Kıza bunu dese ve kız hoşlanmıyorsa bu mal mı ne diyor diyebilir.

Oluşabilecek farklı düşüncelere karşı en başta söylenmesi gereken bir hatırlatma sözüdür.
Eğer bu gibi hatırlatma sözlerinde bulunmazsan bir çok farklı düşünceye yol açmış olursun ve işte bu başlıktaki gibi sonuçlarla karşılaşırsın.
Bir kız ile arkadaş olduğum gün beni kardeşin olarak görmeni isterim dedim ve halen kardeş gibiyiz.

Geri
Yukarı