Bir Kürt olarak ne mutlu Türküm diyene

Ülküsüz

Hectopat
Daha fazla  
Bozuk zihinli insanların, ülkemize takıntılı olduğunun farkındasınızdır. Bunlar:
Bu örnekler çoğalır ama konuya gelelim.

Ne mutlu Türküm diyene sözünü ırkçılıkla suçluyorlar. Bu sözün neresi ırkçı?
Ben doğuştan kürdüm. Bu söz, ne mutlu Türk olana şeklinde olsaydı ben sırf Kürt doğduğum için dışta tutulacaktım ama Atatürk, ne mutlu Türküm diyene diyerek kökenine bakmadan herkesi kapsayabilecek bir söz söylemiş. Türküm demen yeterli.

Sonuç: Bozuk zihinli insanlar yüzünden Kürtlere düşman olmayın. PKK en çok bize zarar veriyor, doğuda 5000'den fazla sivil öldü, bunları es geçmeyin. Ben, birlik beraberlik olsun istiyorum her daim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozuk zihinli insanların, ülkemize takıntılı olduğunun farkındasınızdır. Bunlar:
Bu örnekler çoğalır ama konuya gelelim.

Ne mutlu türküm diyene sözünü ırkçılıkla suçluyorlar. Bu sözün neresi ırkçı?
Ben doğuştan kürdüm. Bu söz, ne mutlu Türk olana şeklinde olsaydı ben sırf kürt doğduğum için dışta tutulacaktım ama Atatürk, ne mutlu türküm diyene diyerek kökenine bakmadan herkesi kapsayabilecek bir söz söylemiş. Türküm demen yeterli.

Sonuç: Bozuk zihinli insanlar yüzünden kürtlere düşman olmayın. Pkk en çok bize zarar veriyor, doğuda 5000'den fazla sivil öldü, bunları es geçmeyin. Ben, birlik beraberlik olsun istiyorum her daim.

Haklısınız. Atatürk'ün ilkelerine bakacak olursak;

Millliyetçilik ilkesi anlatırki:
Milliyetçilik, kişilerin mensup olduğu milletin fertlerini sevme, değerlerini benimseme, bağımsızlığını koruma ve her bakımdan milletini yüceltme fikridir. Atatürk'ün milliyetçilik ilkesi, Türk milletini içtenlikle sevmek, çağdaş bir toplum olarak yüceltmek ve onun uğruna her türlü fedakarlığı yapmak anlayışıdır. Bu ilkeye göre Vatan'ın bütünlüğü, milletin egemenliği ve bölünmezliği esastır. Atatürkçü düşüncenin ışığında “türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür.” görüşü anayasamızda yer almıştır. Atatürk milliyetçiliği ırkçılığa karşıdır. Atatürk milliyetçiliğinde, vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapılmaz. Herkes yasalar karşısında eşit haklara sahiptir.

Atatürk milliyetçiliği, birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı bir özellik taşır. Atatürk'ün “türkiye cumhuriyeti içinde, Türk ülküsünü benimseyen her vatandaş, hangi din ve mezhepten olursa olsun Türk'tür.”

Ne mutlu Türküm sözüne ırkçılık olarak bakacaksak;
"Long live America, god bless America" bu cümlelerde irkciliktir, ama değil. Herkes kendi vatanini yüceltir.
Ha bizim millet diğer milletlere göre kendini fazlasıyla yüceltmeyi pek sever, gecmiste yasayanlar, Osmanlicilar boyle komplekslere sahip genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı