Bir Linç Hikayesi: Enes Batur

Malekith

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yerli yabancı her yerden linçlenmekteydi ve hala devam ediyor. En son Mumbo Jumbo adlı yabancı YouTuber'ın son yüklediği I Made a House out of Your Ideas in Minecraft #2 isimli videsounda video başlığını Türkiye için Türkçe'ye çevirip başlıkta Enes Batur'a hakaret etmişler, sonradan bizim Türkler yorumlarda Mumbo'yu uyarmış düzeltmişler. Siz ne düşünüyorsunuz?

enesputur.jpg

Yabancılardan bazıları da videoyu Almanca'ya falan çevirirken Pew'in videosunda "F*** JT" falan da yazmışlar. Bunu sadece Türkler yapmıyor.
Kesinlikle etik bir şey değil. Video sahibi kanalın itibarını bile zedeliyor.

Enes Batur'a gelirsek özgün içerik çekmeyi bırakmayı geçtim, direkt içerik (thumbnaile kadar) kopyalıyor. Hak ediyor yediği linci.

Paraya para demiyor, böyle şeylere takıldığını sanmıyorum. Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler bu linç dediğiniz şeyden karlı bile çıkıyor olabilir.
Kesinlikle karlı, Türkiye'de 1000 izlenmeye 10 kuruş veriliyorsa İngiltere'de bu 1000 izlenmeye 10 sent olabilir, değerler sallama ama ülkelere göre reklam geliri değişiyor. Kanalın hitap ettiği ülkeye göre değil izleyicilerin izledikleri ülkeye göre.

Uluslararası arenada itibarımız son 17-18 yıldır beş paralık olmuş. Son 4-5 yıldır maddi, manevi ülke krizde. Git gide bir ortadoğu ülkesi olmaya emin adımlarla ilerliyoruz. İyice çıkmaza gidiyoruz. Yani şu anda Enes Batur hiç gündemimde değil. Neymiş, yerli yabancı youtuberlar Enes Batur'u linç ediyormuş. Edilmeyecek birisi olsa zaten edilmezdi. Millet neden Levent Pekçan'ı ya da Barış Özcan'ı etmiyor? Konuşturmayın beni.

Uluslararası arenada itibarımız son 17-18 yıldır beş paralık olmuş. Son 4-5 yıldır maddi, manevi ülke krizde. Git gide bir ortadoğu ülkesi olmaya emin adımlarla ilerliyoruz. İyice çıkmaza gidiyoruz. Yani şu anda Enes Batur hiç gündemimde değil. Neymiş, yerli yabancı youtuberlar Enes Batur'u linç ediyormuş. Edilmeyecek birisi olsa zaten edilmezdi. Millet neden Levent Pekçan'ı ya da Barış Özcan'ı etmiyor? Konuşturmayın beni.
Çok haklısın Mr. Siyaset Uzmanı İkinci Mustafa Kemal bey, konunun ülke durumu ile doğrudan alakası vardı zaten. Barış Özcan'ı fetöcü diye linç edenler var ve kanıtları da sağlam. Şu sosyal medya mecralarında forumlarda yapmadığınız şey kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok haklısın Mr. Siyaset Uzmanı İkinci Mustafa Kemal bey, konunun ülke durumu ile doğrudan alakası vardı zaten. Barış Özcan'ı fetöcü diye linç edenler var ve kanıtları da sağlam. Şu sosyal medya mecralarında forumlarda yapmadığınız şey kalmadı.
Tamam Enes Batur senin ıslak rüyalarını süslüyor olabilir. Anlıyorum. Fakat şu anda şu paylaştığın şey ve duyar kasma yöntemin benim için şaka gibi geliyor. Şakadır umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı