Bir Linç Hikayesi: Enes Batur

Yahu benim anlamadığım sadece bu adam mı çalıyor? Bütün herkes birbirinden çalıyor. Niye bu adam batmış onlara onu da anlamadım. Sevmiyorsanız engelleyin gitsin ya. Saçma sapan işlerle uğraşıyorsunuz. Neymiş linç yapıyoruz. Dislike atmak için girdiğin her videodan izlenme ve para alıyor. Neyin kafasını yaşıyorsunuz? Böyle lince can kurban. Adam da içinden bana daha çok linç yapılsın da daha fazla para kazanayım diyordur. Coca Cola'yı protesto etmek için satın alıp, yere dökmek gibi saçma bir hareket yapıyorsunuz. Böyle boş boş şeylerle uğraşmak yerine gidin engelleyin veya sevdiğiniz şeylerle vakit geçirin.

Ayrıca siz linç ediyorsunuz diye de adam kesinlikle Youtube'u bırakacak. Emin olun bırakacak. Hatta bırakmış ya. Adam her videodan binlerce para kazanıyor siz hala burada bak linç var diyorsunuz. Adam dönüp bakıyor mu sizce? Gidip villasında oturup keyfine bakıyor, siz de adamı eleştiriyorsunuz. Emin olun adamın bir gram umurunda değilsiniz. Adam gelen paranın derdinde.

Çok haklısın Mr. Siyaset Uzmanı İkinci Mustafa Kemal bey, konunun ülke durumu ile doğrudan alakası vardı zaten. Barış Özcan'ı fetöcü diye linç edenler var ve kanıtları da sağlam. Sana neyin gündeminde olup olmadığını soran olmadı, gündeminde değilse git DonanımHaber forumunda falan takıl orası siyaset mekanı zaten, tershanede demir işlemiyorlar. Havalı olacaksınız diye şu sosyal medya mecralarında forumlarda yapmadığınız şey kalmadı.

Millet sana mı soracak fikrini söylemeden önce?
Sen de keske elestirine Atatürk'ü karistirmasaydin.

Atatürk bile diyememesinden belli zaten ne olduğu...

Şu cocugun hayatını takip ettiginiz kadar kendi hayatınıza donup bakın, bir abi tavsiyesi. O kurtarmıs kendini, parayı bulmus. Sen? Sen ne b** yiyeceksin bu ulkede? Aklını calıstır, zamanını boyle salak salak seylere harcama.

Okulu bitirip issizler kervanına katıldıgında Enes abin kurtarmayacak seni.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı