Bir mesajı raporlamak tüm konu için yeterlidir

Teşekkürler.

Umarım bu esprili anlatımınız eşliğinde bazı üyeler daha rahat kavrayacaktır.

İtiraz edilmesi gereken noktalar illaki olur, insanlık hali lâkin şu tip "Raporlarım okunmuyor, moderatörler n'apıyor?!" tarzı konular çokça açılıyor ve bayağı can sıkıcı hale gelmeye başladı.

Kendi adıma konuşacaksam, böyle kapsamlı bir raporlama yoluna gittiğimde -tek bir raporda- 1-2 dakikaya kalmadan 'Daha fazla bilgi' kısmında belirttiğim 4-5 üyenin mesajı silinmişti ve ihtar almışlardı.

Son düzenleme:
Foruma daha fazla moderatör lazım, forumda aktif 900 üye varken birkaç moderatör aktif oluyor adam hangi birine yetişecek?

Sanmıyorum bu arada her seferinde bakıldığını. Birini raporlayacaksam tekrar tekrar raporlamaktan çekinmiyorum.

Pek sayılmaz. Yoğun durumlarda sadece rapor edilen mesaj, yazım kurallarına uygun olup olmaması gibi durumlar için kontrol edilebiliyor. Özellikle de uzun konularda imkansız duruma geliyor.

Tabii ki yazım yanlışı içeren bir mesajı alıntılayan bir mesajı rapor ettiğinizde alıntılanan mesajı da düzeltiyoruz. Aynı şekilde konuda hakaret olduğunu belirtirseniz tüm konuyu inceliyoruz. :)

Yani raporladığımızda direkt olarak mesaj değil konuyla birlikte mi gidiyor? Ben sadece mesaj gidiyor sanıyordum.

Mesaj rapor olarak gidiyor. Mesaja girdiklerinde zaten konuya da girmiş oluyorlar.

Arkadaşlar tabi ki 50 sayfalık konunun tamamı incelenemez. Ancak genelde mesaj yazdığımız konular yeni açılan, uzun süreli olmayan konular olduğu için tek bir mesajı raporlamanız yeterli oluyor.

Pek sayılmaz. Yoğun durumlarda sadece rapor edilen mesaj, yazım kurallarına uygun olup olmaması gibi durumlar için kontrol edilebiliyor. Özellikle de uzun konularda imkansız duruma geliyor.

Tabii ki yazım yanlışı içeren bir mesajı alıntılayan bir mesajı rapor ettiğinizde alıntılanan mesajı da düzeltiyoruz. Aynı şekilde konuda hakaret olduğunu belirtirseniz tüm konuyu inceliyoruz. :)

Ben neden ban yedim o zaman moderatör api :D :D

Birkaç kez sadece raporladığım mesaja işlem yapıldığını görmüştüm. Sonrasında "Konudaki diğer mesajlar da benzer şekilde." diyerekten raporlamaya başladım.

Hiç de öyle değil. Konudaki tüm yanlış bilgilendirmeler gitsin diye 3 tane rapor atmam gerekti.
Tek atınca bir tanesine verip geçildi...

Aynı yanlış bilgilendirmeye sahip olduğunu düşündüğünüz mesajların numarasını da yanlış bilginin açıklamasının altına ekleyebilirsiniz. Farklı yanlış bilgilendirmeler söz konusu ise mecburen tek tek raporlamanız gerekmekte :)

Geri bildirim falan istemiyorum, raporlarım okunsun yeter.

Okunuyor da sen fark etmiyorsun diyecekler olacaktır, okunsaydı gerekli işlemler yapılırdı :)

Okunuyor hocam bir tanesi bile sekmiyor. Merak etmeyin. Benim her raporum sonuçlanıyor. Doğru rapor önemli.

Aynı yanlış bilgilendirmeye sahip olduğunu düşündüğünüz mesajların numarasını da yanlış bilginin açıklamasının altına ekleyebilirsiniz. Farklı yanlış bilgilendirmeler söz konusu ise mecburen tek tek raporlamanız gerekmekte :)
Biliyorum, sadece durumu belirttim. Tek bir mesajı raporlayınca tüm konuya bakılması benim gördüğüm kadarıyla neredeyse hiç yok. Olmasına da gerek var diyen yok, zaten yoğunlar. Sadece böyle mantıksız bir şeyin söylenmesi garip geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı