Bir oyun yapacak olsanız nasıl bir oyun yapardınız?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Yavaştan Blender öğreniyorum ama ne modellesem bilmiyorum. Belki birileri oyun fikri sunarsa o atmosfere uygun bir şeyleri kendi çapımda modelleyebilirim. Kendi fikirlerimi de kullanarak bir şeyler modelliyorum ama belki göremediğimi gören birileri vardır. Diyelim ki ufak çaplı bir geliştiricisiniz. Blender, Unity, C#, FL Studio vesaire biliyorsunuz. Nasıl bir oyun yapardınız?

-Türü (RTS, MOBA)
-Bakış açısı (FPS, TPS)
-Karakterler (Oyuncu, oyuncunun baş düşmanı vesaire)
-Hikaye (Olabildiğince özetle, mesela bir adam varmış dolandırıcıymış vahşi batıda kovboyları dolandırırmış sonra karısı ölmüş dünyadaki herkesi dolandırmak istemiş gibi gibi)
-Grafik (2D, 3D, Low Poly)
*Çıkacağı Platformlar (PC, Mobil)
Yazabilirsiniz. Umarım ilgi gören bir konu olur. Bir şeyler modelleyesim geldi.

Oyunun adı: Sadece bug.
Amaç: Oyun bug dolu olacak ve insanları güldürmek olacak.
Platform: Çıkartabildiğim kadar.
Bakış açısı: TPS.
Türü: Her şey.
Grafik: En eski bilgisayarda bile çalışacak kadar.
Karakter: Bug man.
Hikaye: Yok.

Oyunun adı: Sadece bug.
Amaç: Oyun bug dolu olacak ve insanları güldürmek olacak.
Platform: Çıkartabildiğim kadar.
Bakış açısı: TPS.
Türü: Her şey.
Grafik: En eski bilgisayarda bile çalışacak kadar.
Karakter: Bug man.
Hikaye: Yok.
Hocam bu tarz yazmanız zorunlu değil bu arada. Onları örnek olsun diye koymuştum. Muhabbet eder gibi yazabilirsiniz fikirlerinizi.

Hocam bu tarz yazmanız zorunlu değil bu arada. Onları örnek olsun diye koymuştum. Muhabbet eder gibi yazabilirsiniz fikirlerinizi.

Ben yine de yazdım.
Bu oyunun bir ara Unity'den bir denemesini yapmıştım oyuna başladığınızda üstümüze araba düşüyor ve havaya uçuyoruz deneme diye oyun bitiyor öyle.

Kenshi + Skyrim + Morrowind + isekai animeler. Ve görünüşü Stardew Valley tarzı. Hayallerim arasında bu arada böyle bir oyun. :D

Siz biraz daha yaratıcılık istemişsiniz ama ben oyun yapacak olsam kesin Clash of Clans, Rise of Kingdoms tarzı bir oyun yapardım. O tarz oyun yapıp tutturan direkt köşeyi dönüyor fena para var o oyun tarzında.

Geri
Yukarı