Bir oyuncunun oyun incelemesi

1 El Fortnite atmışsın ve kanser kitlesi var diyorsun, neye dayanarak söylüyorsun bunu? Genel olarak incelemelerin hepsi eksik, GTA 5 yazmışsın görüyorsunuz anlatmaya gerek yok Rockstar yapmış işte diyorsun. CIV'de ise artıları kısmına Osmanlı var, Bir çok ülke var sen bu oyunu bunun için mi oynuyorsun?
Fortnite kısmı dışında haklısın. YouTube ve Twitch gibi platformlar var. Oyunların kitlesini oradan da öğrenebilirsiniz. Ama diğerlerinde haklısınız.

Güzel bir inceleme olmuş, eline sağlık. 3 5 kişi minecraft veled oyunu dediği için yorumsuz ve sevdiği halde kötüleyen insanlardan olmaman hoş. Oynamıyorum ama saygı duyulacak açık dünya, hayatta kalma, çeşitli modları olan güzel bir oyun.
Teşekkür ederim hocam.
Elinize sağlık hocam. İncelemesini yaptığınız oyunların bazılarını bilmiyorum, oynamadım. Ancak bildiklerim için konuşacak olursam incelemeler çok doğru bence. Güzel bir inceleme.
Fikirlerimizin uyuşması güzel olmuş.
Hades’i bir süredir oynamak istiyorum fakat bir türlü başlayamadım. Gerçekten övüldüğü kadar güzel mi?
Evet gayet güzel.
İncelemen çok iyi olmuş tebrikler. Sana tavsiyem "Ori and the Will of the Wisps" bu oyunu mutlaka oynaman lazım, gerek müziği, oynanışı, bossları efsane bir oyun.
Mutlaka bakarım hocam.
Hocam arkadaş kendince fikirlerini belirtmiş. Profesyonel bir inceleme yapacağım da dememiş. Yazının başında ve sonunda belirttiği gibi fikirlerini dile getirmiş yani. Gerçek bir inceleme beklentisi ile gelirsen konuya, ki ben de öyle gelmiştim, biraz zayıf kalıyor evet. Genel anlamda cümleleri toparlaması ve oyunlarda harcadığı süreyi belirterek yorumlaması daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Ama senin yaptığın yaklaşım yapıcı olmaktan ziyade yıkıcı bir yaklaşım. Konuyu açan arkadaşı tanımam, yaşını da bilmem ama "belki" ileride bir oyun yorumcusu olacaktır ve bu tarz yorumlar ile hevesi kırılabilir. Demek istediğim eleştiride bulunmalıyız evet ama bunu daha tatlı bir dille yapmak daha iyi olacaktır.

Hocam daha uzun yazacaktım fakat, hem forumda yeni, hem de inceleme işinde yeni olduğum için en fazla 2 güzel, 2 kötü özellik saydım. Daha ileride daha profesyonel incelemelerimiz olur inşallah.
1 El Fortnite atmışsın ve kanser kitlesi var diyorsun, neye dayanarak söylüyorsun bunu? Genel olarak incelemelerin hepsi eksik, GTA 5 yazmışsın görüyorsunuz anlatmaya gerek yok Rockstar yapmış işte diyorsun. CIV'de ise artıları kısmına osmanlı var, bir çok ülke var sen bu oyunu bunun için mi oynuyorsun?

5. sezonda başladım oyuna, o zaman oyun güzeldi. Şimdi ise tamamiyle saçmalıdılar. Marvel sevmediğim için önceki sezon güzel de değildi. 1-2 el yazmamın sebebi, gece geç olduğu için, konuyu hemen kapatmaya çalıştım. Sabah düzenlerim diye. Ama uzaklaştırma aldım, kaldı öyle.
Hocam arkadaş kendince fikirlerini belirtmiş. Profesyonel bir inceleme yapacağım da dememiş. Yazının başında ve sonunda belirttiği gibi fikirlerini dile getirmiş yani. Gerçek bir inceleme beklentisi ile gelirsen konuya, ki ben de öyle gelmiştim, biraz zayıf kalıyor evet. Genel anlamda cümleleri toparlaması ve oyunlarda harcadığı süreyi belirterek yorumlaması daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Ama senin yaptığın yaklaşım yapıcı olmaktan ziyade yıkıcı bir yaklaşım. Konuyu açan arkadaşı tanımam, yaşını da bilmem ama "belki" ileride bir oyun yorumcusu olacaktır ve bu tarz yorumlar ile hevesi kırılabilir. Demek istediğim eleştiride bulunmalıyız evet ama bunu daha tatlı bir dille yapmak daha iyi olacaktır.

Güzel yorumun için teşekkürler, Emir. Bu incelemeyi kısa tutmamın sebebi, yazarak değil video ve görseller ile daha iyi olacağından, bu daha başlangıç diyebilirim. Eğer bu gün zamanım olursa bu listedeki oyunların çoğunu 3-4 paragraf uzunluğunda özel inceleme yazmaya çalışacağım. Bu yazım deneme yazısı denebilir.
Fortnite kısmı dışında haklısın. YouTube ve Twitch gibi platformlar var. Oyunların kitlesini oradan da öğrenebilirsiniz. Ama diğerlerinde haklısınız.

Hocam oyunu 5. sezondan beri oynuyorum. Yabancılar ile girmeye korkuyorum. Öldüğünde bağıran, trolleyen olduğu için bir anlık sinirle yazdım. Twitch ve YouTube kısmındaki çoğu Fortnite videosunu izledim. Adamlar oyunda iyi olduğu için onları izlemekte sıkıntı yok. Ama eğlenmek için girdiğin oyunda tryhard oynayan birisi 100 kişi içerisinden seni buluyorsa. Rage quit atabilirsin.

Son düzenleme:
Fortnite'ı aktif olarak oynadığım bir oyundu bak du diyorum dehşet gibi oynardım ama sonradan bıraktım 9. sezon civarı ama oralara gelene kadar kanser bir kitle yoktu sadece Samet Parlak'ın sunucusunda özürlü çocukların dışında, zaten 9. sezondan sonra hiç beklenildiği gibi olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı